Skip to content Skip to footer

Produkcja palet euro – nie tylko z drewna, ale też z plastiku!

Najczęściej palety euro kojarzone są z paletami drewnianymi. W użyciu można także znaleźć plastikowe palety tego typu, które posiadają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Popularne palety euro

Palety euro, czyli europalety to najpopularniejszy typ palet znajdujących się obecnie w użyciu w wielu firmach w całej Europie. Standardowo, produkcja palet euro ma na celu dochowanie wymiarów zgodnie z normą, czyli 1200×800 mm. Taka paleta określana jest także jako EUR, EUR 1, EPAL.

Ponadto w użyciu znajdują się palety euro o innych wymiarach:
– palety 1/2, czyli połówki, półpalety (EUR 6, EPAL 6) – 800×600 mm
– palety ISO, angielskie, palety przemysłowe (EUR 2, EPAL 2) – 1200×1000 mm

Dzisiaj produkcja palet euro odbywa się głównie z drewna. Warto jednak wskazać, że producent europalet może dostarczyć także palety wykonane z plastiku.

Palety euro z plastiku

Lekkie, wytrzymałe, higieniczne, antypoślizgowe – plastikowe palety stanowią bardzo dobrą alternatywę dla palet drewnianych. Produkcja palet euro tego typu odbywa się z użyciem różnych tworzyw sztucznych, dzięki czemu można dostosować je także do konkretnego przeznaczenia.

W sprzedaży można znaleźć palety z plastiku wyróżniające się szerokim zastosowaniem w różnych branżach. Są one używane najczęściej w branży rolniczej oraz spożywczej, ale również chemicznej, farmaceutycznej.

Służą przy realizacji procesów technologicznych, podczas przechowywania, a także na czas transportu towarów. Mogą być także przewożone wózkami widłowymi – tak jak zwykłe palety drewniane.

Wiele wariantów plastikowych palet do wyboru

Teraz producent europalet z plastiku może zaproponować klientom dostęp do pełnej gamy modeli. Są to między innymi palety lekkie, a także palety wzmacniane na cięższe ładunki. Mogą być wyposażone w stopy albo w płozy. Dodatkowo plastikowe palety są oferowane w wariantach z rantami i bez rantów oraz z pełną lub z ażurową konstrukcją.

Dzięki temu, że plastikowe palety posiadają także standaryzowane wymiary euro, w tym 800×600 mm, 1200×800 mm oraz 1200×1000 mm, mogą być one stosowane zamiennie z paletami wyprodukowanymi z drewna.

Podsumowując, palety wykonane z plastiku są obecnie atrakcyjną alternatywą dla palet drewnianych. Zalety tworzyw sztucznych powodują, że mogą być one używane w różnych gałęziach przemysłu.

Leave a comment