Skip to content Skip to footer

Pomoc w pisaniu CV po angielsku – czy warto z niej skorzystać?

Napisanie CV po angielsku jest dla wielu osób ogromnym wyzwaniem. Ważne jest to, aby przed przystąpieniem do tego zadania dowiedzieć się, jakie zwroty powinno ono posiadać. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Bez dobrego CV nasza szansa na rozmowę kwalifikacyjną drastycznie spada, a więc warto jest o tym pamiętać. Rozsądnie jest skorzystać z pomocy osoby wykwalifikowanej oraz doświadczonej.

Poprawność językowa

W CV po angielsku ogromną rolę odgrywa poprawność językowa. Nie każdy jest mistrzem gramatyki, a każdy błąd działa na naszą niekorzyść. Ponadto wiele osób, które starają się o pracę za granicą nie potrzebują perfekcyjnej znajomości języka do tego, aby świadczyć swoje obowiązki zawodowe. Nie zwalnia to jednak z obowiązku fachowego przygotowania CV.

Dobrze jest znaleźć osobę, która pomoże nam napisać omawiany dokument. Ważne jest to, aby nie tylko doskonale znała ona język angielski, ale również podstawowe zasady pisania CV. Należy wziąć pod uwagę, że jest ono nieco inne, niż w języku polskim. Umieszczenie pewnych elementów jest kompletnie zbędne. Ponadto w zdecydowanej większości przypadków nie dołącza się swojego zdjęcia.

Właściwe rozmieszczenie sekcji

W cv po angielsku należy zadbać o właściwe rozmieszczenie poszczególnych sekcji. Należy pamiętać, że powinno być ono przede wszystkim użyteczne dla osób przeprowadzających rekrutacje. Ważne jest, by unikać zbędnych elementów i wypełniaczy, które nic nie wnoszą w prezentację kandydata. Oczywiście konieczne jest stosowanie profesjonalnych zwrotów i wyrażeń. W innym przypadku już na starcie nasze szanse na objęcie danej posady zmniejszają się.

Wiadomy, że im wyższe stanowisko, tym większe wymagania wobec potencjalnego pracownika. CV stanowi naszą wizytówkę, którą możemy przedstawić wyłącznie raz. Tutaj nie ma miejsca na noszenie poprawek i modyfikacji, a więc należy podejść do tematu poważnie.

CV miłe dla oka

Możemy postawić na klasyczne CV w języku angielskim, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyróżnić się kreatywnością. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich stanowisk. Korzystając z pomocy zawodowca mamy pewność, że dokument będzie adekwatny do miejsca zatrudnienia.

CV powinni być miłe dla oka. To, w jaki sposób umieścimy informację wpływa na ogólny odbiór. Rodzaj i wielkość czcionki mogą sprawić, ze nasza kandydatura zostanie uwzględniona przez osoby rekrutujące. Im czytelniejszy dokument, tym lepiej.

Leave a comment