Skip to content Skip to footer

Niezawodny kalendarz książkowy

Podróżuje w samolotach, pociągach, samochodach. Towarzyszy na wszystkich zebraniach, spotkaniach, planowaniach. Mieszka w torebkach, torbach, szufladach. I często się otwiera i zamyka, by ukazać lub schować zawartą w nim treść. Nie zawiedzie nigdy, nawet gdy skończy się prąd. Kalendarze książkowe nie mają łatwego życia.

Kalendarze książkowe

Powinny mieć raczej twardą okładkę – to ona zagwarantuje trwałość oraz ochronę kartek. Dobry materiał nie wytrze się, łatwo się nie pobrudzi – kalendarz długo będzie się prezentował jak nowy. Klejony czy zszywany? Każda metoda łączenia kartek będzie właściwa, o ile będzie trwała, nie powoduje, że kalendarz się połamie podczas rozkładania, kartki się rozsypią. Kartki mogą mieć różny odcień bieli – niektóre egzemplarze mają śnieżnobiałe wysokiej jakości kartki, inne wykonane są z papieru z recyclingu. Niektóre posiadają rozkład dniowy, inne tygodniowy, jeszcze inne mają mnóstwo miejsca na notatki. Większość kalendarzy ma wkładki np. z przelicznikiem różnych miar i wag, datami imienin, wyciągami z kodeksu przepisów drogowych itp. I zazwyczaj kalendarze książkowe na okładce mają czyjeś logo.

Kalendarze reklamowe

Kalendarz książkowy zazwyczaj jest kalendarzem firmowym – prezentem od kontrahenta, partnera biznesowego. Kalendarze reklamowe pełnią rolę nośnika marketingowego – podświadomie związując ze sobą podmioty. Forma książkowa to nie jedyna, choć najbardziej popularna i najchętniej przyjmowana forma kalendarza. Kalendarze firmowe mogą mieć postać ściennego plakatu, kalendarza trójdzielnego, stojącego na biurko. Kalendarz ścienny jeśli, oprócz miesięcy i logo, zawiera ładną grafikę jest dobrym elementem wyposażenia biura.

Nie tylko praktycznym – jeden rzut oka na daty pozwala szybko zorientować się w czasie, ale i ozdobnym. Kalendarze trójdzielne to także popularna i wyszukiwana forma – prezentacja ubiegłego, aktualnego i przyszłego miesiąca przydaje się w biurach, gdzie główną rolę odgrywa planowanie. Z kolei kalendarze na biurko mają niewielkie rozmiary – niektóre prezentują kolejne miesiące na odrywanych kartkach, inne prezentują cały rok.

Każdy potrzebuje i używa kalendarza do czegoś innego. Jednak większość z nas nie potrafi bez niego żyć. W czasach, w których żyjemy, natłok informacji jest taki, że czasami bezpieczniej jest sporządzić notatki.

Leave a comment