Skip to content Skip to footer

Plastová prepravka czyli skrzynie w Czechach

Czechy to nowoczesna gospodarka o szybkim tempie rozwoju i dobrze rozwiniętym przemyśle. W nowoczesnej logistyce, jaką stosuje się w tym kraju używanie odpowiednich kontenerów i opakowań to standard i podstawa udanej organizacji pracy. Ułatwiając transport i magazynowanie dóbr i produktów stają się podstawowym wyposażeniem nie tylko czeskich obiektów handlowych czy magazynów, ale też fabryk i firm transportowych. Na przestrzeni lat materiały, z jakich wykonywano pojemniki zmieniały się. Dawniej dominowały skrzynie drewniane i metalowe, dziś wyeliminowane przez bardziej funkcjonalne i szybsze w produkcji opakowania plastikowe.

Plastová prepravka czyli w prostocie siła

Najpopularniejszymi pojemnikami używanymi w czeskim przemyśle spożywczym do odbioru produktów: puszek czy słoików są plastikowe skrzynki ażurowe – na czeskim rynku plastová prepravka. Ich zaletą jest niewielka masa własna, łatwość przenoszenia za ich pośrednictwem produktu oraz solidność. Do tej grupy zaliczymy modele R 26746 oraz Euro container ventilated base. Równie popularnie używany jest pojemnik plastikowy stacking container, którego zaletą jest łatwość załadunku na paletę oraz większa wytrzymałość.

Przykładowo plastikowe pojemniki z przegródkami firmy Schoeller Allibert, model stacking container to urządzenie o wymiarach 750 mm x 500 mm x 139 mm. Pojemnik tego typu dysponuje pojemnością użytkową 37 litrów i pozwala załadować około 24 sztuki zoptymalizowanego produktu. Stacking container dopasowany jest do przewozu na standaryzowanej palecie. Wzmacniane boki oraz perforowane dno zapewnia wysoką wytrzymałość na przeciążenia i pozwala wykorzystywać te pojemniki przez długi czas z maksymalną intensywnością.

Motoryzacyjne hity

Innymi produktami firmy Schoeller Allibert popularnymi na terenie Czech są kontenery typu magnum optimum. Wymiary pojemnika to 1200 mm długości, 800 mm szerokości oraz 950 mm wysokości a waga netto to około 60 kilogramów. Magnum optimum posiada boczne drzwiczki ułatwiające załadunek i transport towaru, kółeczka do lepszego przetaczania oraz solidne wzmocnione dno.

Pojemnik magnum optimum dostępny jest w dziale motoryzacja na czeskim portalu oznaczonym jako – automobilový priemysel, gdyż produkt ten często stosowany jest w czeskich fabrykach samochodów, jak i warsztatach naprawczych. Wygodne jest użycie i transport – istnieje możliwość złączenia kontenerów i przewozu 3 sztuk na jednej palecie co ułatwia pracę i przyczynia się do większego porządku. Ciekawy jest też nowoczesny wygląd i obudowa kontenera pasująca do innowacyjności i przedsiębiorczego ducha Czechów.

Leave a comment