Skip to content Skip to footer

Nowe centrum technologii.

Myśląc o Śląsku pierwsze co nam przychodzi na myśl to kopalnie, węgiel i zanieczyszczenia. Jednak czy coś się zmieniło? Czy to wciąż województwo, którego mieszkańcy utrzymują się wciąż z górnictwa?

Śląsk stolicą górnictwa.

Śląsk może niegdyś był stolicą górnictwa, teraz może jest nawet jednym z centrów wydobycie węgla w Europie, gdyż Unia Europejska zdecydowanie stawia na odnawialne źródła energii, bądź to na energię atomową, która jest wydajna i jeszcze nie, aż tak niekorzystna dla ekosystemów. Mimo sporego wydobycia węgla i propagowaniem tego przez obecny rząd. Nawet śląska administracja i zarządzający muszą stanąć prawdzie w oczy i przyznać, że kopalnie nie będą wiecznie trwać.

Nowa rozwinięta infrastruktura.

Województwo to zdecydowało się już dawno na rozwój, dlatego też rozwinęło swoją infrastrukturę w tym transport, ale nie tylko. Katowice – wojewódzka stolica, jest jednym z prężnie rozwijających się miast Polski. W tym mieście powstaje coraz więcej budynków, które służą pod biura. Jednym z plusów jest fakt, że biura do wynajęcia w Katowicach są tanie.

Nowe budynki.

Miasto to prężnie rozwija się dzięki inwestycjom, również miasto ułatwia nowe projekty, potencjalnym inwestorom. Skutkuje to powstawaniem nowych drapaczy, które dzięki wspaniałej ergonomii, są bardzo dobre. Biura do wynajęcia w Katowicach z pewnością są dopasowane do najnowszych standardów, jeśli chodzi o BHP czy przepisy przeciwpożarowe.

Ostatnimi czasy coraz więcej firm postanawia wybrać właśnie Katowice jako centralne siedziby. Choć faktem jest, że wciąż to Warszawa stanowi główny ośrodek. Mimo wszystko Katowice starają się nadgonić.

Katowice miastem technologii.

Przede wszystkim jest to miasto nowych technologii. Coraz więcej firm z branży IT korzysta z biur do wynajęcia w Katowicach, poszerzając swoją działalność lub stawiając pierwsze kroki. Oprócz IT rozwija się wiele firm odpowiedzialnych za przemysł cięższy. W tym różne firmy odpowiadające za wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych z zakresu pozyskiwania energii. Ponadto wiele firm budowlanych upatruje właśnie Katowice jako miasto swojej przyszłości.

Śląsk centrum inwestycji.

Śląsk powoli staje się zagłębiem technologicznym Polski. Zdecydowanie jest to region, który ma do tego predyspozycje. Zawsze kojarzony był z przemysłem, a do tego ma bardzo dobre uczelnie, które przygotowuję nowy potencjał pracowniczy dla nowych firm na rynku polskim. Plusem jest też to, że Katowice, a więc stolica regionu, jest aglomeracją, co sprawia, że nie tylko ona się rozwija, ale również miasta ościenne, będąc nieskończonym potencjałem dla potencjalnych inwestycji. Stając się tym też zagłębiem technologicznym.

Leave a comment