Skip to content Skip to footer

Jaki program do obsługi serwisu wybrać?

Prowadzenie serwisu pojazdów, maszyn, czy też urządzeń to duża odpowiedzialność. Ogromna ilość formalności sprawia, że nawet osoby doświadczone mogą mieć problem z efektywną organizacją. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę może okazać się profesjonalny program do obsługi serwisu. Ważne jest jednak to, aby decyzji o jego wdrożeniu nie podejmować zbyt pochopnie. Niezbędne jest znalezienie najlepszej oferty, która będzie w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Kompleksowe działanie

Dobry program do obsługi serwisu zapewnia kompleksowość, co przekłada się na usprawnienie pracy. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie zleceniami ma uproszczone zadanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to klienci dokonywali ich rejestracji np. poprzez wypełnienie krótkiego formularza online. Informacje zostaną samoczynnie przesłane do bazy, z której korzysta wspomniane oprogramowanie. Pozwala to zaoszczędzić czas, a także podnieść poziom komfortu.

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest fakt, że najlepsze programy do obsługi serwisu umożliwiają automatyczne wysyłanie powiadomień do klientów. Dzięki temu nie musimy wykonywać telefonów, czy też pisać wiadomości o zakończonej naprawie.

Generowanie raportów

Faktem jest, że nie każde zlecenie jest opłacalne. Oczywiście, jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki w biznesie, to selekcjonowanie prac serwisowych może być sporym wyzwaniem. Nie każdy wie, że programy do obsługi serwisu zapewniają dostęp do szczegółowych raportów, które stanowią wsparcie podczas oceny rentowności danego przedsięwzięcia.

W niektórych przypadkach lepiej jest posiadać mniej zleceń, które są lepiej płatne. Coraz więcej firm rezygnuje z napraw drobnych usterek, ponieważ wymagają one poświęcenia sporej ilości czasu, a nie są zbyt dochodowe. Należy zastanowić się, jaka grupa klientów jest najbardziej pożądana.

Obsługa online

Konieczność instalowania programu do obsługi serwisu może okazać się utrudnieniem, szczególnie jeśli użytkujemy sporą ilość urządzeń. Właśnie dlatego warto jest postawić na model, który wymaga jedynie dostępu do internetu. Niezależnie, z jakiego sprzętu korzystamy możemy uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności (po uprzednim zalogowaniu).

Należy również wspomnieć, że program do obsługi serwisem często wyposażony jest w komunikator ułatwiający kontakt pomiędzy różnymi stanowiskami. Dzięki temu np. dział księgowości błyskawicznie skontaktuje się z managerem, czy też serwisantem. Nie od dziś wiadomo, że swobodny przepływ informacji w przedsiębiorstwie to absolutna podstawa.

Leave a comment