Skip to content Skip to footer

Oferty lokali warte uwagi

Rynek przepełniony jest masą ofert lokali do wynajęcia, które idealnie nadają się, by prowadzić tam biura, sklepy, miejsca usługowe, czy też małe działalności gospodarcze o różnej tematyce. Klienci, którzy poszukują danego lokalu, wiedzą jednak, iż znalezienie czegoś naprawdę wartego uwagi jest dość czasochłonnym przedsięwzięciem, gdyż nie wszystkie miejsca są tak atrakcyjne, jak często opisują je ich właściciele. Na co więc zwracają szczególną uwagę klienci? Jakie miejsce wybrać pod konkretną działalność? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

Lokale do wynajęcia Katowice pod biuro

W zależności od tego co klient w danym lokalu chce prowadzić, poszukuje on miejsce, które będzie spełniać określone wymogi. Dla osób, które chcą prowadzić w takim wynajmowanym lokalu np. biuro jednoosobowe – idealną opcją będzie lokal o powierzchni do 50m2, gdzie spokojnie można postawić biurko oraz wygodny stolik z fotelami, przy którym będzie możliwość przyjmowania interesantów. W tym wypadku nie bez znaczenia są opłaty. Katowice, podobnie jak inne duże miasta charakteryzuje się dość wysokimi cenami za najem. Dlatego też w przypadku biura przeznaczonego na jedną osobę koszty wynajęcia w granicy 2000 zł – 3000 zł byłyby odpowiednie.

Lokal pod zakład usługowy

Lokale do wynajęcia katowice często przeznaczone są na różnego typy zakłady, w których może być przyjmowana dość duża grupa klientów. Zakład fryzjerski, zakład kosmetyczny to miejsca, które wymagają dość sporej powierzchni i znaczącej przestrzeni. Dobrze jest, gdy taki lokal znajduje się również w dogodnej (i widocznej) lokalizacji, tak by klienci spokojnie do tego miejsca trafili zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dodatkowo, warto zwrócić również uwagę na okolice. Obskurne bloki, brak terenów zielonych, brak miejsc parkingowych, czy kiepskie wejście – zdecydowanie nie zachęci klientów do odwiedzania salonu w takim miejscu.

Wygoda to podstawa

Niektóre osoby przywiązują ogromną wagę do tego jak wygodne i praktyczne będzie ich biuro. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak np. biura podatkowe, biura prawne, biura turystyczne oraz wiele, wiele innych. Takie miejsca muszą być prestiżowe, by odwiedzający ich klienci czuli się profesjonalnie i komfortowo. Dodatków, atutem w takich lokalach jest fachowe wyposażenie, nowoczesne budownictwo, przyjazna lokalizacja oraz dobry dostęp do infrastruktury. To wszystko oczywiście wpływa na cenę lokalu, która jest wyższa, jeżeli te wspomniane udogodnienia są dostępne.

Leave a comment