Skip to content Skip to footer

Jaki kurs angielskiego wybrać?

Nie ulega kwestii, że język angielski stał się językiem międzynarodowym, choć językiem chińskim i hiszpańskim posługuje się większa ilość mieszkańców globu. Jego znajomość umożliwia poruszanie się po całym świecie, zarówno tym realnym, jak i tym wirtualnym. Oficjalnie jest językiem w świcie biznesu.

Dlaczego język angielski jest ważny?

Angielski jest obowiązkowym językiem w polskim systemie nauczania na każdym jego stopniu. Ilość godzin tygodniowa porównywalna jest do ilości godzin nauczania języka polskiego. Tak wysoka ranga tego przedmiotu uzasadniona jest otaczającą nas rzeczywistością. Dobra znajomość języka angielskiego to podstawa do planowania własnej ścieżki zawodowej. Zdecydowana większość pracodawców wymaga znajomości języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym, ale najczęściej wymagana jest znajomość na znacznie wyższym poziomie. Dotyczy to przede wszystkim takich branż jak turystyka, hotelarstwo, gastronomia, ekonomia, informatyka, medycyna.

Wymienić można jeszcze wiele.

Znajomość języka angielskiego jest szczególnie ważna w przypadku planowanego wyjazdu za granicę w celu studiowania lub podjęcia pracy. W takim przypadku często wymagane jest posiadanie certyfikatów międzynarodowych potwierdzających znajomość języka angielskiego na określonym poziomie, np. B2 First, IELTS, TOEFEL lub Cambridge Business.

Dopasuj kurs do swoich potrzeb

Wybierając kurs języka angielskiego trzeba najpierw sprecyzować swoje potrzeby, czy chcemy lepiej zdać egzamin maturalny, czy potrzebne nam jest specjalistyczne słownictwo, a może chcemy zdobyć odpowiedni certyfikat.

Większość kursów języka angielskiego organizowana jest na potrzeby standardowych klientów, którzy chcą podtrzymać i rozwijać znajomość języka angielskiego. Niektóre szkoły oferują także kursy dedykowane konkretnym grupom słuchaczy.

Kursy intensywne przeznaczone są dla osób, które muszą język angielski opanować w bardzo krótkim czasie. Najczęściej są to kursy indywidualne lub w grupach do trzech osób. Kurs obywa się kilka razy w tygodniu i wymaga intensywnej pracy w domu.

Kursy specjalistyczne przeznaczone są dla osób, które ze względów zawodowych muszą opanować słownictwo charakterystyczne dla danej dziedziny, np. informatyki, medycyny, budownictwa itp.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Leave a comment