Skip to content Skip to footer

Dlaczego rekomendowane jest zdecydowanie się na palety plastikowe?

Należy mieć świadomość, że obecnie plastikowe palety są standardem jeżeli chodzi o transport różnego rodzaju produktów na terenie Europy. Warto również wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw rezygnuje z palet drewnianych na rzecz plastikowych. Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zaopatrzyć się w palety plastikowe?

Cechy charakterystyczne palet plastikowych

Producent palet plastikowych doskonale zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju produkty są bardzo chętnie stosowane w branży spożywczej. plastikowe palety nie potrzebują bowiem żadnej obróbki termicznej czy chemicznej, aby mogły mieć kontakt z żywnością. Ponadto renomowany producent europalet ma w swojej ofercie produkty, które są niezwykle łatwe jeżeli chodzi o zachowanie odpowiedniej czystości. Wystarczy je umyć.

Można w tym celu zdecydować się na wykorzystanie profesjonalnej myjki ciśnieniowej czy zastosowanie innego tradycyjnego sposobu. Godny uwagi jest fakt, że na wysokiej jakości paletach plastikowych nie będą osadzały się grzyby. Oczywiście produkt nie będzie także gnił w wyniku oddziaływania wilgoci czy ciepła. Należy zdawać sobie sprawę, że palety plastykowe są obecnie przystosowane do praktycznie każdych warunków klimatycznych.

Najbardziej renomowany producent palet plastikowych działający na rynku posiada w swojej ofercie produkty, których można bez żadnego problemu używać nawet w przypadku bardzo wysokich temperatur. Nie można oczywiście zapomnieć, że plastikowe palety charakteryzują się odpornością na ewentualne uderzenia.

Cena palet plastikowych

Producent europalet plastikowych sprzedaje swoje produkty po wyższych cenach niż palety drewniane. Warto wiedzieć, że koszt jednej palety z tworzywa sztucznego wynosi 150 złotych. Oznacza to tym samym, że są aż 15 razy droższe od przeciętnej dostępnej na rynku palety drewnianej. Przedsiębiorcy powinni jednak w nie inwestować ze względu na ogromną trwałość. Jedna paleta plastikowa może bowiem być używana bez żadnego problemu nawet przez 10 lat. Ponadto nie ma konieczności jej naprawiania.

Czy palety plastikowe są ekologiczne?

Zdecydowanej większości osób wydaje się, że palety plastikowe nie są ekologiczne i będzie to złe rozwiązanie w przypadku chęci dbania o środowisko naturalne. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju palety są poddawane recyklingowi. Jeżeli zatem dany produkt ulegnie zniszczeniu może zostać całkowicie przetworzony.

Leave a comment