Skip to content Skip to footer

Aranżacja biura

Aranżacja przestrzeni biurowej ma niezwykle duży wpływ na atmosferę pracy. Odpowiednio dopasowana kolorystyka, meble oraz inne dodatki, a także zadbanie o ergonomię stanowiska pracy to klucz do stworzenia idealnego biura. Sprawdźmy, jak zaprojektować wygląd idealnego biura.

Kolorystyka w biurze

Przede wszystkim kolory ścian oraz mebli w biurze powinny być stonowane. Unikajmy krzykliwych i jaskrawych kolorów, które zwyczajnie mogą rozpraszać pracowników. Klasyczna biel, błękit, pistacja to barwy, które idealnie wpasowują się w konwencję przestrzeni biurowej. Na bardziej wyraziste barwy możemy pozwolić sobie w strefie kuchni, w toaletach czy w miejscu, gdzie stoi drukarka.

Meble biurowe

To absolutnie najważniejszy element wyposażenia biura, na który warto poświęcić nieco więcej uwagi. Biurko, krzesło lub fotel, regały i szafki powinny być dopasowane do charakteru pracy oraz potrzeb pracowników. Pamiętajmy, że będą one bardzo mocno eksploatowane każdego dnia roboczego, więc należy postawić na meble i sprzęt wysokiej jakości. Decydując się na ich zakup warto przejrzeć oferty firm oferujących ładne meble biurowe w Poznaniu, które charakteryzują się nie tylko modnym designem, ale również wysoką jakością materiałów oraz wytrzymałością. Meble powinny być stabilne i bezpieczne, zatem w szczególności należy sprawdzić, czy po ich zamontowaniu nie wystają żadne ostre krawędzie lub czy łączenia nie są zbyt słabe.

Dodatki

To one tworzą klimat w biurze. Oczywiście z dodatkami nie należy przesadzać, aby nie wywołać efektu bałaganu i chaosu. Możemy, na przykład umieścić obraz na ścianie lub zegar w ciekawej ramie, a na parapecie lub stoliku kawowym postawić kwiat. Pamiętajmy, że zbyt dużo drobiazgów będzie dekoncentrowało zarówno nas, jak i naszych pracowników. Unikajmy również wszelkich dodatków, które wydają odgłosy, jak na przykład głośno tykający zegar.

Ergonomia stanowiska pracy

Nawet najbardziej designerskie biuro może okazać się prawdziwym utrapieniem dla pracownika, jeśli jego stanowisko pracy będzie niewygodne. Zadbanie o ergonomię jest więc kluczowym elementem aranżacji wnętrza. Każdy pracownik powinien mieć do dyspozycji własne biurko oraz krzesło lub fotel z oparciem, podłokietnikami oraz regulacją wysokości. Dzięki temu będzie mógł dopasować siedzisko do swoich potrzeb. Każde stanowisko pracy powinno mieć zapewnione źródło światła, najlepiej naturalnego. W przeciwnym razie pracodawca musi zapewnić pracownikowi sztuczne źródło światła, które będzie on mógł regulować zgodnie ze swoimi potrzebami. Zamawiając więc ładne meble biurowe w Poznaniu upewnijmy się, że oprócz wyglądu, mają one również możliwość regulacji.

Biuro to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Odpowiednio zaaranżowane, będzie sprzyjało dobrej atmosferze oraz efektywnej pracy.

Leave a comment