Skip to content Skip to footer

Prezentacja kluczem do sukcesu

Kończąc szkołę średnią wydaje się nam, że wiemy już całkiem sporo. Długie lata nauki sprawiły, że o świecie mamy ogromne pojęcie i potrafimy poradzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu. Na początku drogi zawodowej staje przed nami jednak jeszcze jedno wyzwanie. Dotyczy oko sporządzenia odpowiedniego Curriculum Vitae, które zapewni nam dobrą posadę. O tym jak powinno wyglądać dobre CV chętnie opowiemy poniżej.

Odpowiednia wizytówka podstawą działania

Stawiając się na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej w poważnej firmie mamy wiele obaw. Warto już wcześniej zadbać o to, aby jedna z nich nie dotyczyła naszego życiorysu. W internecie można znaleźć całkiem sporą ilość szablonów i gotowych wzorów, na podstawie których możemy skonstruować nasze życie zawodowe, lecz my szukamy najlepszego. Jak w gąszczu rozmaitych propozycji wybrać tą najlepszą?

Po pierwsze. Odpowiedni szablon!

W ogromie informacji dostępnych w internecie łatwo się pogubić. Do swojej dyspozycji mamy szablony o różnych kształtach i kolorach. Nas jednak interesuje podstawowy, przejrzysty wzór ukazujący najważniejsze informacje. Warto wybierać szablony o stonowanych kolorach, które nie męczą oczu, ale też wyróżniające się z tłumu, aby zapaść w pamięć potencjalnemu pracodawcy. Dobrze sprawdzają się tutaj odcienie turkusu i lekkiej zieleni.

Po drugie. Nasza fotografia!

Zdjęcie do naszego Curriculum Vitae powinno mieć formalny wygląd. Najlepiej sprawdzi się tutaj fotografia do dowodu, bądź prawa jazdy. Choć zdjęcie wakacyjne, czy wykonane samodzielne w domu sprawia, że wyglądamy bardzo korzystnie, nie będzie ono poprawne do ubiegania się o wysokie stanowisko. Formalny ubiór i ukazanie naszej twarzy wywoła ogólny szacunek i sprawi, że będziemy postrzegani jako poważni ludzie.

Po trzecie. Dane adresowe!

Forma kontaktu, jaką zawrzemy w naszym CV również powinna mieć odpowiedni wygląd. Jeśli na co dzień korzystamy z maila który brzmi : jaś323@buziaczek.pl i zdecydujemy się umieścić go w naszym życiorysie, to musimy liczyć się z odrzuceniem naszej kandydatury ze względu na mało oficjalny sposób kontaktu. Dużo lepiej się sprawdzi adres e-mail z pełnym imieniem i nazwiskiem.

Zbierając wszystko razem…

Już wiemy czym sugerować się w tworzeniu naszego życiorysu. Na pytanie jak powinno wyglądać dobre CV potrafimy stworzyć sensowną odpowiedź, którą będziemy się kierować przy wyborze pracy. Dodatkowym atutem, który ułatwi nam uzyskanie potencjalnego stanowiska będzie wpis odpowiednich kwalifikacji, a także szkół, jakie mieliśmy w życiu okazję ukończyć. Należy pamiętać, że Curriculum Vitae daje pracodawcy możliwość poznania nas od jak najlepszej strony.

Leave a comment