Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto korzystać z usług firm kurierskich?

Wiele lat temu normą stało się zamawianie rozmaitych towarów do domu. Większość osób chętnie kupuje produkty w sklepach online. Poza tym często zachodzi konieczność przesłania czegoś w celach prywatnych lub służbowych. Paczka pocztowa nie zawsze jednak spełnia oczekiwania. Lepszą opcją może być skorzystanie z firmy kurierskiej DPD. Dlaczego?

Szybko i komfortowo

Najczęściej wymienianą zaletą korzystania z kuriera DPD jest wygoda. Firma oferuje tysiące punktów nadania i odbioru na terenie całego kraju, przez co niemal każdy zainteresowany może znaleźć lokal blisko miejsca zamieszkania czy w pobliżu pracy. Ponadto komfortowa jest również opcja „Zamów kuriera DPD”. W usłudze tej klient nie musi nigdzie iść ani jechać – wysłanie paczki wymaga jedynie zapakowania jej we właściwy sposób i dopełnienia formalności na stronie (podanie danych, wymiarów przesyłki, dokonanie opłat itd.). Kurier DPD doręcza towar do odbiorcy zwykle w ciągu jednego dnia. Przy nieudanej próbie dostarczenie zostaje powtórzone. Komfort usług tej firmy dotyczy również szeregu rozmaitych opcji dodatkowych, jak np. awizo SMS.

Zamów kuriera DPD – maksimum bezpieczeństwa

Bardzo ważne dla wielu osób jest nie tylko wygodne i szybkie dostarczanie paczek, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Zamówienie kuriera do domu sprawia, że nie trzeba samodzielnie martwić się o transport bez ryzyka zniszczenia przedmiotów. Przesyłki kurierskie DPD trafiają do rąk odbiorcy w nienaruszonym stanie. Tu warto jednak nadmienić, że wiele zależy oczywiście od tego, jak nadawca zapakował całość. Kurier dpd nie ma wglądu do tego, co jest wewnątrz odbieranej przez niego przesyłki, zatem nie ponosi odpowiedzialności, gdy np. szkło nie będzie zabezpieczone ani oznaczone właściwą naklejką ostrzegawczą. Dodatkowo wartościowe przesyłki kurierskie DPD można również ubezpieczyć na kwotę wyższą niż standardowa.

Przesyłki kurierskie DPD – atrakcyjne ceny

Zamówienie kuriera DPD i nadawanie w ten sposób przesyłek to praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i siły. Firma wyróżnia się na tle innych bardzo korzystnymi warunkami finansowymi. Atrakcyjny cennik to również jeden z powodów, dla których przesyłki kurierskie DPD cieszą się takim zainteresowaniem. Koszt usługi zależny jest oczywiście od wymiarów i wagi paczki.