Skip to content Skip to footer

Zalety posiadania strony mobilnej dla swojej firmy

Dzisiaj trudno jest prowadzić dobrze prosperujący biznes bez obecności w internecie. Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa to tak naprawdę dopiero początek sukcesu. Współcześni ludzie znacznie częściej korzystają bowiem z urządzeń mobilnych takich jak telefon czy tablet, zamiast z tradycyjnego komputera czy laptopa.

Mobilna wersja strony

Strona na urządzenia mobilne powinna być zatem zaprojektowana już na samym początku, wraz z główną stroną internetową. Często jednak strona w wersji mobile-friendly nie powstaje wcale. Dlaczego? Wciąż bardzo wielu właścicieli biznesów w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że klasyczne strony internetowe przeglądane na urządzeniach mobilnych wyświetlają się w nieprawidłowy sposób. Taką stronę zwyczajnie trudno jest przeglądać, a zatem użytkownicy niejednokrotnie porzucają wertowanie jej zawartości. Właśnie w taki sposób można stracić potencjalnych klientów dla swojej firmy. Wersja strony mobile-friendly powinna być zatem po prostu priorytetem dla właścicieli sklepów internetowych, twórców internetowych będących autorami blogów, a także dla właścicieli stron internetowych z usługami.

Strona na urządzenia mobilne

Dlaczego mobilna wersja strony jest tak ważna? Dzisiaj w dużej mierze korzystamy z urządzeń posiadających dostęp do internetu, które zawsze mamy przy sobie, które są wygodne, niewielkich rozmiarów. Zadziwiająco dużo osób decyduje się na przykład na oglądanie serialu telewizyjnego na tablecie lub komórce, niż klasycznie na monitorze laptopa. Z internetu korzystamy w różnych miejscach, bardzo często doraźnie, więc jeżeli strona nie jest odpowiednio zaprojektowana – interesujących informacji szukamy gdzie indziej. Wersja strony na urządzenia mobilne to zatem być albo nie być we współczesnym internecie.

Dlaczego mobilna wersja strony jest wygodniejsza do używania na komórce lub tablecie

Dlaczego to właśnie te wersje stron są wygodniejsze do przeglądania na komórce lub tablecie. Tekst jest wyedytowany w odpowiedni sposób, rozmiar zdjęć oraz tekstu odpowiada możliwościom ukazania go na wyświetlaczu komórki lub tabletka. Dla strony w wersji mobilnej wszystkie zakładki są zaprojektowane w sposób czytelny, taką stronę łatwością nawiguje.

Leave a comment