Skip to content Skip to footer

Wózki widłowe Śląsk – elektryczne czy spalinowe?

Wózki widłowe Śląsk to sprzęt potrzebny w wielu pracach. Sprawdza się przede wszystkim w magazynach, ale również w halach produkcyjnych, na lotniskach, w sortowniach, czy też sklepach. W związku z tym oferta jest niezwykle różnorodna. Można zdecydować się na wózki widłowe ręczne, czyli wózki panelowe, albo wózki widłowe jezdniowe z różnymi rodzajami podnośników.

Wózki widłowe elektryczne i spalinowe – które wybrać?

Wśród oferty wózków widłowych można rozróżnić rodzaje urządzeń ze względu na napęd. Wózki widłowe Śląsk to zarówno wózki elektryczne, jak i spalinowe. W przypadku tych drugich mamy do wyboru wózki zasilane gazem LPG albo olejem napędowym. Są najlepszym wyborem do pracy na zewnątrz, tam gdzie nie można zastosować wózków elektrycznych. Z kolei wózki widłowe elektryczne są jedynym możliwym wyborem do prac wewnątrz budynków, a więc zarówno na magazynach, jak i w sklepach, czy zakładach produkcyjnych. Oczywiście przed magazynem w ramach rozładunku transportów mogą być użytkowane wózki widłowe spalinowe. Warto wybierać modele, które ograniczają emisję spalin, np. modele z napędem gazowym.

Wybór bardzo dobry wózków widłowych z elektrycznym napędem

Wózki widłowe z napędem elektrycznym pracują na baterie litowo-jonowe, które wymagają systematycznego ładowania. Dlatego w magazynach dużą rolę odgrywają ładownie. Oczywiście takie modele również mogą ulegać awarii, gdzie konieczna może być nawet wymiana akumulatora.

Dobry wózków widłowych – serwis gwarantujący ciągłość pracy przedsiębiorstwa

Zakup wózków widłowych wiąże się z możliwością ich serwisowania w ramach gwarancji lub po gwarancji. Tutaj kluczowe znaczenie ma fakt, że naprawa może być wykonana nawet w miejscu, gdzie wózek widłowy jest użytkowany, jeśli nie jest zbyt rozległa i skomplikowana. Serwis wózków widłowych Śląsk dysponuje samochodami z lawetą na których mogą być one przewiezione do warsztatu w przypadku stwierdzenia bardziej rozległej awarii. Możliwa jest zarówno wymiana podzespołów, jak i części. Eksploatacja wózka widłowego wiąże się z zużyciem poszczególnych części, a zaniedbania prowadzą do poważniejszych awarii. Dlatego koniecznie należy dbać o regularne przeglądy, które gwarantuje serwis wózków widłowych Śląsk. Specjaliści mogą również reprezentować przedsiębiorcę przed UDT, kiedy konieczne jest zatwierdzenie możliwości użytkowania wózków po dokonanych naprawach i usprawnieniach. Dzięki temu przedsiębiorstwo może pracować w sposób ciągły, co zapewnia ograniczenie strat i lepszą kondycję finansową.