Skip to content Skip to footer

W jaki sposób rozkręcić biznes

Coraz większa część różnego rodzaju branży, przenosi się do internetu. Kiedyś dotyczyło to głównie handlu, ale obecnie coraz większa gama różnego rodzaju producentów, lub osób świadczących usługi, oferuje je w internecie. Nie zawsze oczywiście oznacza to, że usługi świadczymy internetowo, ale na przykład już samo zbieranie zamówień coraz częściej odbywa się z pominięciem klasycznych form reklamy.

Dobra strona internetowa — podstawa

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, aby nasza strona internetowa była dobrej jakości. Po drugie powinniśmy mieć dość prosty i łatwy do zapamiętania adresz URL. Niby jest to proste do zrobienia, ale niekoniecznie. Bardzo dużo adresów jest już bowiem, zarezerwowanych i możemy oczywiście odkupić je za odpowiednią kwotę. Najdroższe adresy domen internetowych, które zostały sprzedane w historii, osiągały ceny nawet kilkuset tysięcy dolarów.

Oczywiście nie musimy wydawać majątku na adres strony internetowej. Możemy spróbować wypromować się na adresie nieco mniej chwytliwym. Od samego adresu, są ważniejsze inne aspekty.

Pozycjonowanie strony internetowej, czyli SEO URL

Jeżeli nasza strona ma już adresz url, to musi ona zostać odpowiednio wypozycjonowana. Wypozycjonowanie, czyli taka sytuacja, kiedy nasz potencjalny klient wpisze nazwy interesującej go usługi, a nasza strona z tymi usługami powinna znaleźć się jak najwyżej wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie SEO URL jest obecnie całą gałęzią e-przemysłu.

Jeśli chcemy, aby nasza strona internetowa przynosiła realne dochody, musimy najlepiej zaprosić do współpracy firmy, profesjonalnie zajmujących się pozycjonowaniem stron. Bez tego będzie nam naprawdę ciężko, tym bardziej, że aby pozycjonowanie było skuteczne, musi odbywać się właściwie cały czas na bieżąco.

Dobra grafika, intuicyjna architektura

Nawet dobrze wypozycjonowana strona z fajnym adresem, nie będzie przyciągała klientów, jeżeli szata graficzna oraz sposób działania będzie fatalny. Kolejnym zatem czynnikiem, na którym musimy się skupić, jest prawidłowa konstrukcja samej stron. Aby strona była prawidłowo zrobiona, wcale nie musimy udawać się do dużej firmy, możemy do tego celu zatrudnić freelancera. Warto jednak wcześniej przed tym sprawdzić jego portfolio.

Leave a comment