Skip to content Skip to footer

System RCP online – co warto wiedzieć?

W większości firm w Polsce znaczną część kosztów działania stanowią wydatki na kadrę pracowniczą. W ostatnich latach m.in. ze względu na rosnącą pensję minimalną oraz wzrastające oczekiwania innych zatrudnionych koszt utrzymania pracowników stanowi bardzo ważną część firmowych wydatków. Z tej przyczyny każde przedsiębiorstwo powinno dążyć do optymalizacji kosztów związanych z utrzymaniem zatrudnionych.

Wykorzystanie systemu RCP

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na obniżenie kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników jest wdrożenie do firmy szczegółowego systemów rejestracji czasu pracy zatrudnionych osób. Dzięki takiemu systemowemu rozwiązaniu właściciel firmy zyskuje swobodny dostęp do danych informujących o rzeczywistym czasie pracy zatrudnionej osoby, o wykorzystywanych przez nią przerwach oraz wyjściach służbowych.

Tego rodzaju rozwiązania niesie ze sobą podwójną korzyść. Przede wszystkim pozwala ono na uzyskacie wyglądu w rzeczywisty dzień pracy zatrudnionej osoby, dzięki czemu możliwe jest lepsze zarządzanie powierzonymi jej obowiązkami. Dodatkowo można liczyć na większą dyscyplinę wśród pracowników, którzy będą świadomi bycia rozliczanymi za realnie przepracowane godziny. Co jeszcze warto wiedzieć?

Systemem dopasowany do potrzeb

System RCP online, czy też jego wersja stacjonarna powinna być każdorazowo dostosowana do specyfiki firmy. Nie ulega wątpliwości, że inaczej powinien być skonstruowany system w przedsiębiorstwie, w którym większość pracowników przebywa na terenie zakładu, aniżeli w firmie opierającej się na kadrze wykonującej swoje obowiązki poza przedsiębiorstwem.

W związku z tym firmy specjalizujące się w dostarczaniu systemów RCP online przygotowały rozwiązania indywidualnie dopasowane do potrzeb firmy. W zależności od oczekiwań przedsiębiorstwo może wykorzystać system rcp online oparty o karty magnetyczne, czytniki linii papilarnych oraz czytniki NFC, czy też system wykorzystujący telefony zatrudnionych osób.

System oparty o pracownicze telefony cieszy się szczególną popularnością z kilku względów. Przede wszystkim może być on wykorzystywany zarówno przez osoby działające na terenie przedsiębiorstwa, jak i przez pracowników wykonujących swoje obowiązki w domu lub w terenie. Wciąż nie są to jednak wszystkie rozwiązania, na które można się zdecydować.

Brak dostępu do sieci

Współcześnie przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem systemów RCP opracowały także ofertę dla przedsiębiorstw, które zatrudniają osoby niemające dostępu do sieci w trakcie wykonywania obowiązków.

W takiej sytuacji mogą one dostarczać informacje o pracy oraz o przerwach przy wykorzystaniu SMS. Odpowiednio napisana wiadomości trafi do systemu, który może być nadzorowany przez pracodawcę online.

Leave a comment