Skip to content Skip to footer

System CRM = większe możliwości.

Nie da się ukryć, że nowoczesne systemy CRM, są doskonałym sposobem na przyspieszenie pracy firmy. Dają one efekty nie tylko w dużych przedsiębiorstwa. Również niewielkie firmy mogą czerpać mnóstwo korzyści z wykorzystania tych narzędzi. Efekt? Lepsze „porozumiewanie się” pomiędzy różnymi działami firmy, wysokie oszczędności i oczywiście wysokie zyski.

Możliwości, przed którymi stają podmioty wykorzystujące systemy CRM:

1. Pierwsza możliwość to oczywiście zaawansowany controlling. Dzięki powiązanym w jednej bazie danych wszystkim działom firmy, możliwe jest uporządkowanie danych ale też – możliwość ich szybszej weryfikacji i kontroli. W efekcie, pracujemy szybciej, wydajniej i co ważne – wykrywamy wszelkie, nawet najmniejsze nieprawidłowości, związane z funkcjonowaniem naszego przedsiębiorstwa.

2. Możliwość powiązania systemów CRM z innymi, popularnymi aplikacjami. Jeśli nasza firma posiada zdolnych i doświadczonych informatyków, to istnieje przecież możliwość dopasowania tego systemu do innych aplikacji działających w naszym przedsiębiorstwie. W ten sposób, możemy jeszcze bardziej zwiększyć standaryzację w naszej firmie, chociażby poprzez unifikację narzędzi które wykorzystywane są w jej prowadzeniu.

3. Upraszczanie procedur w przedsiębiorstwie. Trzeba pamiętać, że systemy CRM w znacznym stopniu wspomagają obieg dokumentów w całej firmie. Owszem, można je wysyłać w mailach, ale nie ukrywajmy – nie jest to zbyt wygodny sposób. Wystarczy jedna drobna pomyłka, a nasz mail ląduje zamiast w księgowości, to w controllingu. Efekt? Jeszcze większe zamieszanie i mnóstwo straconego czasu. Można coś z tym zrobić? Oczywiście. Można wszystko przyspieszyć i zunifikować w ramach prowadzonego systemu CRM.

4. Oszczędność czasu dzięki automatyzacji powtarzalnych procesów. Wprowadzenie zmian, jakie niosą ze sobą systemy CRM, daje ogromne możliwości w zakresie oszczędzania czasu. Wszystkie zadania, które co jakiś czas były obowiązkiem poszczególnych osób i jednocześnie bardzo często się powtarzały, teraz mogą być zautomatyzowane.

5. Dzięki swej strukturze, system CRM zmniejszają liczbę pomyłek, które mogą mieć miejsce w naszym zakładzie pracy. Mówiliśmy o tym już nieco wcześniej. W systemie CRM, wszystko odbywa się w oparciu o serwer bądź bazę danych. Dokumentacja nie musi być wysyłane do konkretnych komórek – wystarczy, że odpowiednio ja oznaczymy a druga strona będzie już wiedziała o co chodzi.

6. Modułowość i elastyczność systemu. Wykorzystywanie w pracy przedsiębiorstwa zaawansowanych systemów CRM, wcale nie zmusza nas do utrzymania stałej i niezmienialnej struktury firmy. Wręcz przeciwnie, dzięki systemowi CRM, możliwe jest szybkie rozbudowanie firmy o kolejne działy. Jeśli więc Twoja firma bardzo szybko się rozwija, to bez obaw – dzięki technologii CRM nie musisz narzucać jej sztywnej struktury. Wszystko możesz zrobić w oparciu o istniejący system. Wystarczy wprowadzić nowe moduły i wdrożyć je.

Oszczędność dla firmy

Dzięki systemom CRM oszczędności w naszej firmie znacząco wzrastają. Tniemy z ich pomocą nie tylko te wydatki, o których wie każdy, ale również te które mają charakter ukryty. Czy można sobie wyobrazić lepsze narzędzie, do optymalizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa? Chyba nie. Zważywszy, że mamy do czynienia z narzędziem które było już sprawdzone przez szereg innych przedsiębiorców.

Podsumowując, systemy CRM to narzędzia które z pewnością przydadzą się w naszym przedsiębiorstwie i to na każdym etapie jego funkcjonowania i ciągłej rozbudowy.

Leave a comment