Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety składane – wyjątkowe rozwiązania logistyczne

Transport różnego rodzaju produktów, często w bardzo odległe miejsca, wymaga praktycznych i nowoczesnych rozwiązań od firm logistycznych. Producent oraz ostateczny odbiorca oczekują przecież, że towar zostanie dostarczony w nienaruszonym stanie.

W co zapakować warzywa i owoce?

Artykuły spożywcze, w tym przede wszystkim warzywa i owoce, które nie są zapakowane w żadne dodatkowe materiały, są bardzo trudnym produktem do transportu. Łatwo ulegają obiciu, a w konsekwencji również szybszemu psuciu i gniciu. Skrzyniopaleta składana wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, jest niezwykle praktyczna w transporcie produktów delikatnych i szczególnie wrażliwych. Tworzywo przeznaczone jest do kontaktu z żywnością i w odróżnieniu do pojemników wykonanych z drewna, gwarantuje lepszą jakość i świeżość warzyw i owoców. Skrzyniopalety składane nie magazynują wody i wilgoci jak drewno, a to sprawia, że nie rozwijają się tam grzyby i bakterie, które doprowadzają do szybszego psucia się świeżych produktów. Skrzyniopaleta do składania jest również łatwa w utrzymaniu odpowiedniej czystości.

Skrzyniopaleta składana – wygoda i ekonomia

Skrzyniopalety składane wyprodukowane są z bardzo trwałego i zarazem elastycznego tworzywa. Dzięki temu bardzo łatwo je przechowywać i magazynować, zyskując przy tym dodatkową przestrzeń w magazynie lub transporcie. Ich konstrukcja umożliwia również piętrowanie, które tym bardziej wpływa na oszczędność miejsca. To zdecydowanie obniża koszty transportu. W zależności od tego, jakie produkty będziemy przewozić, możemy wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar tego rodzaju pojemników.

Jeszcze ekonomiczniejsze powroty

Skrzyniopaleta do składania jest niezwykle wygodna w transporcie powrotnym oraz w trakcie przechowywania w magazynach. To oszczędność miejsca nawet o 80 %. Zasadniczo składa się ona z trzech elementów: plastikowej palety, składanych bocznych ścianek oraz pokrywy. Dzięki temu łatwo układać je w stosy, co wpływa na znaczącą oszczędność miejsca. Materiał, z jakiego wykonane są skrzyniopalety składane, jest bardzo wytrzymały i odporny na mechaniczne uszkodzenia. Nie ma więc obawy, że ulegną uszkodzeniu. Niektóre modele można również zakupić z kołami.

Leave a comment