Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety plastikowe zastępują drewno

Coraz częściej europalety i drewniane skrzynie są zastępowane przez różnego rodzaju pojemniki z tworzyw sztucznych. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego okazują się doskonałym rozwiązaniem w transporcie i przemyśle.

Różne rodzaje plastikowych kistenów

W transporcie i magazynowaniu następuje zasadnicza zmiana. Drewniane europalety i skrzynki są skutecznie wypierane przez kisteny plastikowe. Ich użytkownicy podkreślają nie tylko praktyczność, ale i także rozmaitość modeli, które można dobrze dopasować do potrzeb.Każdy producent skrzyniopalet dba, aby jego produkty dobrze zaspokajały wymagania klientów. Konstruktorzy dbają, aby skrzyniopalety z tworzywa sztucznego pozwoliły jak najlepiej wykorzystać miejsce w magazynach i podczas transportu. Dlatego ciągle powstają nowe rodzaje skrzyniopalet plastikowych, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Dlaczego warto postawić na plastikowe skrzyniopalety

Przedsiębiorcy inwestują w kisteny plastikowe, zauważając ich niezaprzeczalne zalety. Jedną z najważniejszych jest identyczna wielkość kistenów plastikowych, a to pozwala na ich równe ułożenie w transporcie czy magazynie. Do tego są bardzo wytrzymałe mechanicznie i chemicznie. Wiele modeli można bez problemu sztaplować.Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość dokładnego umycia i dezynfekcji. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego można bez problemu myć, wystarczą zwykłe środki myjące i pojemnik jest idealnie czysty. Zwykle europalety i drewniane skrzynki, ze względu na porowatość drewna, trudno jest dokładnie wyczyścić. Zawsze istnieje spore ryzyko, że gdzieś zachowają się przetrwalniki bakterii czy grzybów pleśniowych.

Liczy się też ekologia i ekonomia

Każdy producent skrzyniopalet podkreśla zalety ekonomiczne i ekologiczne plastikowych kistenów.

Teoretycznie ich cena jest wyższa niż wyrobów z drewna. Jednak biorąc pod uwagę, że kisteny plastikowe będą wykorzystywane przez wiele lat, szybko okazuje się, że ich zakup w rezultacie pochłania o wiele mniej środków niż często kupowanie europalet. Wbrew powszechnej opinii skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są także ekologiczne. Do ich produkcji nie trzeba wycinać drzew. Są też zwykle wykorzystywane przez wiele lat, a po zużyciu ponownie trafiają do producenta skrzyniopalet, gdzie w procesie recyklingu są przerabiane na nowe kisteny.

Leave a comment