Skip to content Skip to footer

Rozwód – gdzie szukać pomocy?

Czasami trzeba zamknąć jeden rozdział i rozliczyć się z poprzedniego etapu życia, by móc otworzyć nowe drzwi. Taki właśnie jest rozwód. Jak cało wyjść z rozwodu? Co zrobić, by odnieść jak najmniejsze rany emocjonalne, które jeszcze długo mogą odciskać piętno na obecnym życiu. Kiedy szukać pomocy kancelarii adwokackiej, a kiedy poradzić sobie samemu?

Jak przeżyć rozwód?

Rozwód nie zawsze jest szybki i elegancki. Czasami przybiera formę ostrej walki. I wtedy przydaje się adwokat. Kancelaria adwokacka w Katowicach jest w stanie wziąć na siebie ciężar reprezentowania strony w sądzie. Jest to sposób na jak najbardziej polubowne rozstanie.

Rozwód niesie za sobą wiele emocji. Jest jeszcze więcej emocji, gdy w małżeństwie są dzieci. Emocje są bardzo trudne do opanowania, a gdy one zaczynają brać górę nad rozsądkiem sprawa rozwodowa może być na prawdę nieprzyjemna. Kancelaria adwokacka w Katowicach jest od tego by zapanować nad emocjami klientów. Jak przeprowadzić rozwód, z którego wszyscy wyjdą cało?

Warto rozmawiać

Sprawa rozwodowa jest nieprzyjemna wtedy, gdy strony nie są w stanie samodzielnie się porozumieć. Nim jednak sprawa staje na ostrzu noża warto spróbować porozmawiać i poza salą sądową ustalić warunki rozstania.

W takich sytuacjach często sprawdzają się adwokaci. Kancelaria adwokacka w Katowicach może być pomocna nie tylko na sali sadowej. Warto wcześniej spróbować przeprowadzić mediacje z nadzieją, że pomoc wyspecjalizowanych osób pomoże uniknąć sali sadowej. Polubowne rozstrzygnięcie zaoszczędzi dużo czasu i nerwów.

Jednak sąd

Nie zawsze wszystko można rozegrać polubownie. Czasami emocje są tak duże, że biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i sprawa rozwodowa musi skończyć się w sądzie. Tu pomoc adwokata jest niezmiernie ważna. Kancelaria adwokacka w Katowicach może pełnić funkcje pełnomocnika strony, dzięki czemu można uniknąć emocjonalnie wykańczających wizyt na sali sadowej.

Sprawy sądowe są bardzo sformalizowane. Jest to jeden z powodów, dla których warto mieć obok siebie wsparcie kancelarii adwokackiej w Katowicach. Wiedza i doświadczenie adwokata mogą uchronić przed niekorzystnym podziałem majątku, wysokimi alimentami, czy niekorzystnym grafikiem spotkań z dzieckiem.

Adwokat, w trakcie sprawy rozwodowej nie ocenia klienta. Jest po to, by służyć swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspiera klienta i zdejmuje z niego ciężar dochodzenia swoich praw. Jednocześnie kancelaria adwokacka w Katowicach stara się nie dopuścić do głosu emocji, które buzują w klientach. W takich sytuacjach emocje to zły doradca.

Leave a comment