Skip to content Skip to footer

Obsługa prawna spółek

Prawo towarzyszy przedsiębiorcom zawsze, przy każdym najmniejszym działaniu. Rosnąca świadomość właścicieli w tym zakresie powoduje coraz większe zainteresowanie obsługą prawną dla spółek i firm. Obsługa prawna spółek to usługa świadczona przez prawników, radców oraz kancelarie prawne. Obsługa taka obejmuje szereg usług i porad, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo firmy oraz kadry zarządzającej.

Dla kogo obsługa prawna?

Obsługa prawna spółek to największy i najobszerniejszy obszar działania dla specjalistów. Im większa firma, tym bardziej potrzeba jest pomoc doświadczonych prawników. Oczywiście również mniejsze firmy mogą skorzystać z pomocy specjalistów, jednak opanowanie przepisów i obowiązków dla działających na mniejszą skalę jest dużo prostsze i nie wymaga aż tak wielkiego zaangażowania.

Co obejmuje obsługa prawna spółek i firm?

W skład usług oferowanych przez prawników wchodzi szereg czynności i działań dla dobra zleceniodawcy. Do najważniejszych należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju porady prawne oraz przygotowywanie i opiniowanie umów zawieranych z kontrahentami. To gwarancja bezpiecznych transakcji i minimalizowanie ryzyka utraty korzyści. Jednym z ważniejszych zadań jest też reprezentowanie firmy w relacjach z dłużnikami, sądami czy organami egzekucyjnymi. Udział profesjonalnego i kompetentnego przedstawiciela może znacznie wpłynąć na proces odzyskiwania wierzytelności czy przebieg spraw sądowych.

W skład dodatkowych usług świadczonych przez specjalistów zajmujących się obsługą prawną spółek wchodzą również pomoc w sprawach związanych z zatrudnieniem i sytuacjami pracowniczymi, pomoc przy zakładaniu i rejestracji spółek oraz przy ich rozwiązywaniu i likwidacji czy też wprowadzanie zmian w zakresie umów i statutów spółki.

Obsługa prawna może być realizowana na różne sposoby. Oddelegowanie usług prawnych może mieć charakter stały lub doraźny. Świadczenie usług odbywać się może bezpośrednio na miejscu lub za pomocą zdalnych urządzeń mobilnych, na przykład porady i kontakt przez Internet. Możliwości jest więc wiele i prowadząc firmę lub spółkę warto zastanowić się nad rozpoczęciem współpracy z doświadczoną instytucją świadczącą usługi w zakresie prawa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

Leave a comment