Skip to content Skip to footer

Jak wyposażyć miejsce pracy?

Biuro czy też stanowisko do pracy to miejsce, które musi być wygodne, estetyczne oraz dostosowane do potrzeb oraz warunków osoby, która będzie je użytkować. Podstawowe wyposażenie każdego biura to fotel obrotowy, biurko, szafka na dokumenty oraz oświetlenie. Każdy z tych elementów może stanowić o zdrowej i efektywnej pracy lub pogarszać jej komfort.

Jak wybiera się krzesła biurowe?

Nie warto kierować się jedynie estetyką. Fotele biurowe muszą być ergonomiczne i mieć odpowiednią wysokość oraz szerokość, a także wyprofilowane oparcie oraz wygodne podłokietniki. Najwygodniejsze są fotele obrotowe, ponieważ pomagają sięgać na przykład po dokumenty ulokowane w szafce obok biurka bez wstawania. To znacznie lepsze dla kręgosłupa.

Oczywiście nie znaczy to, że estetyka fotela biurowego się nie liczy. Jeżeli jest wykonany na przykład z wysokiej jakości skóry, to z pewnością podnosi rangę danego biura oraz przywodzi skojarzenia z luksusem. To szczególnie ważne, jeżeli do danego miejsca przychodzą klienci.

Biurko- wygodne miejsce pracy

Nie tylko fotel obrotowy stanowi o komforcie pracy. Ogromne znaczenie ma też biurko. Nie może ono być zbyt niskie, ponieważ powinny swobodnie mieścić się pod nim nogi. Krzesła biurowe najlepiej jest testować przed zakupem właśnie przy biurku, ponieważ wysokość tych dwóch elementów musi być ze sobą skorelowana.

Biurko musi mieć także wygodną szerokość i głębokość, szczególnie jeżeli ma stać na nim komputer i drukarka, a powinno zostać także miejsce do wypełniania dokumentów czy ogólnie pisania ręcznego. Jeżeli mamy wybrane już fotele biurowe i biurka, można się zastanowić, co jeszcze przyda się w biurze.

Meble i dodatki

Meble można porozstawiać w zasięgu „jazdy” fotela obrotowego”. Szafki czy szuflady z dokumentami powinny być na tyle blisko, by można było dostać się do nich bez wstawania z fotela, ale w takiej odległości, by fotele obrotowe miały też swobodę przemieszczania się. Ogromne znaczenie ma także oświetlenie główne i boczne, czyli lampka biurkowa.

W biurze warto postawić na oszczędne dekoracje w postaci kilku roślin czy też bibelotów, które cieszą oko i dodają przytulności, ale nie rozpraszają, minimum rzeczy pomoże także zachować porządek w tym kącku czy pomieszczeniu.

Leave a comment