Skip to content Skip to footer

Najlepsze krzesła obrotowe do biura

Wśród foteli i krzeseł biurowych można znaleźć wiele różnych modeli: od standardowych, aż po takie, której posiadają specjalne modyfikacje, takie jak podłokietniki, podnóżki czy możliwość ustawienia krzesła w pozycji siedząco – stojącej lub klęczącej, a nawet leżącej. Wszystko po to, żeby maksymalnie zwiększyć wygodę i komfort pracy.

Cechy najlepszego krzesła obrotowego z podnóżkiem

Będąc pracownikiem biurowym, należy pamiętać, że czas jaki spędza się przy biurku to minimum osiem godzin dziennie. Dlatego tak ważne jest to, na czym się siedzi. Szczególnie komfortowe będzie krzesło obrotowe z podnóżkiem, które powinno dopasować się do użytkownika i dawać możliwość swobody poruszania się. Oczywiście bardzo ważne jest dostosowanie wysokości krzesła do wysokości biurka. Fotel biurowy z podnóżkiem powinien posiadać podstawowe funkcje ergonomiczne, a także takie elementy, które pomogą regulować ustawienia oparcia. Ważne jest także podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość obracania. Powinno być to na tyle łatwe, żeby można było robić to bez nadmiernego wysiłku.

Aspekt zdrowotny fotela biurowego z podnóżkiem

Wielu pracowników biurowych skarży się na bóle pleców i kręgosłupa. Fotel obrotowy z podnóżkiem powinien wspierać zdrową postawę w czasie siedzenia. Oprócz tego powinien także pozwalać ułożyć stopy płasko na ziemi. Prawidłowe ustawienie fotela biurowego pozwala na ułożenie ud i ramion pod kątem 90 stopni. Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale właśnie taki kąt zapewnia dopływ krwi do kończyn, dzięki temu, pracownik nie odczuwa ich drętwienia. Prawidłowo dopasowane krzesło obrotowe powinno wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa, w taki sposób, aby w trakcie siedzenia zachował kształt litery S.

Funkcjonalny fotel obrotowy z podnóżkiem zapewni wygodę i komfort pracy w biurze, ale w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pracuje zdalnie. Z tego powodu dobrze jest zainwestować w dobrej jakości krzesło obrotowe z podnóżkiem, które znajdzie się w mieszkaniu. Trudno jest wykonywać obowiązki, kiedy nie posiada się wygodnych mebli. Praca siedząca wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni, w której kluczową rolę odgrywa fotel biurowy z podnóżkiem.

Leave a comment