Skip to content Skip to footer

Na jaki skaner kodów kreskowych warto się zdecydować?

Warto mieć świadomość, że wybranie skanera kodów kreskowych jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem uwzględnić najbardziej istotne czynniki. Czym zatem należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jakie skanery kodów kreskowych będą zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem?

Skanery laserowe

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego rodzaju skanerów kodów kreskowych należy zaliczyć fakt, że są w stanie odczytywać z bardzo dużą szybkością. Oznacza to tym samym, że produkt doskonale zda egzamin na różnego rodzaju stanowiskach kasowych. Godny uwagi jest również fakt, że skanery laserowe charakteryzują się bardzo dużym zasięgiem, który może wynosić od 25 cm do kilku metrów.

Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że wiązka laserowa może być nie tylko i wyłącznie w postaci jednej linii, ale również kilku. Warto wiedzieć, że pierwszy wspomniany rodzaj skanerów nazywa się jednoliniowymi. Warto jednak widzieć, że wiązka światła musi w ich przypadku odpowiednio przecinać praktycznie wszystkie linie znajdujące się na danym kodzie kreskowym. Oznacza to tym samym, że będą wymagały niezwykle dokładnego ustawienia czytnika. Natomiast skanery z wiązką wieloliniową nie będą wymagały od użytkownika aż tak dokładnego nacelowania skanera.

Skaner typu imager

Skanery kodów kreskowych typu imager wykonują pewnego rodzaju zdjęcia całego kodu, albo tylko jego części. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tego typu urządzania charakteryzują się przede wszystkim bardzo duża dokładnością. Godny uwagi jest fakt, że są w stanie sobie poradzić nawet z częściowo uszkodzonymi kodami kreskowymi.

Warto zaznaczyć, że urządzanie są stosunkowo wolne. Czas skanowania może bowiem wynosić nawet 1 sekundę. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków wspomniana szybkość powinna być akceptowana. Z kolei w sklepach rekomendowane jest zaopatrzenie się w znacznie szybszy skaner.

Czytnik ręczny

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będą czytniki ręczne. W celu użycia wystarczy nakierować wiązkę na określony kod kreskowy. Trzeba wiedzieć, że tego typu urządzenie przeważnie charakteryzują się specjalnie wyprofilowaną rączką z odpowiednim przyciskiem, który jest zlokalizowany po palcem wskazującym.

Produkty tego typu cechują się także niską wagą. Osoby planujące zakup czytnik ręczne powinny wybrać producenta mogącego poszczycić się dużym doświadczeniem na rynku.

Leave a comment