Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje skrzyń magazynowych z tworzywa sztucznego?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele skrzyń magazynowych. Poszczególne modele dostosowane są do różnego typu towarów, dlatego też przed dokonaniem zakupu warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi skrzyniami dostępnymi na rynku, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać te najlepsze.

Tradycyjne skrzynki cukiernicze

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się skrzynki cukiernicze, które doskonale nadają się do przechowywania pieczywa. Oryginalne pojemniki magazynowe na wyroby piekarsko-cukiernicze są bardzo wytrzymałym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Skrzynie magazynowe tego typu wykonane są w całości z tworzywa sztucznego, które dopuszczone jest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ścianki są perforowane, dzięki czemu przechowywane produkty na długo zachowają świeżość. Wypieki jak powszechnie wiadomo wymagają odpowiedniej cyrkulacji powietrza, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element.

Skrzynki na mięso

Jeżeli chodzi o przemysł mięsny, to charakteryzuje on się bardzo rygorystycznymi przepisami dotyczącymi nie tylko magazynowania, ale również i transportowania poszczególnych wyrobów. Aby sprostać tym oczekiwaniom warto postawić na odpowiednie skrzynki magazynowe, które poradzą sobie w ściśle określonych warunkach. Jedną z największych zalet skrzyń wykonanych z tworzyw sztucznych jest to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nie ma problemu z zachowanie higieny.

Skrzynki na butelki

Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej specjalne skrzynki magazynowe, które zaprojektowane zostały do przechowywania butelek. Na rynku można znaleźć modele na wodę mineralną, piwa i różnego typu napoje. Skrzynki magazynowe z charakterystycznymi przegródkami na butelki przeznaczone są dla przemysłu piwowarskiego i rozlewniczego. Transport butelek w tradycyjnych skrzynkach plastikowych wiąże się z dość dużym ryzykiem, dlatego też warto postawić na specjalistyczne rozwiązania. Godne polecenia są przede wszystkim te pojemniki magazynowe, które umożliwiają wyeksponowanie butelek. Porządne skrzynie magazynowe na butelki powinny posiadać dodatkowe uchwyty na ręce, a ich konstrukcja powinna być dopasowana do nowoczesnych przenośników automatycznych.

Leave a comment