Skip to content Skip to footer

Jakie nadstawki sprawdzą się w przypadku palet drewnianych?

Palety drewniane w branży transportowej wykorzystywane są od bardzo wielu lat, dlatego też warto dowiedzieć się, jakie nadstawki paletowe najlepiej do nich pasują. W dużej mierze tylko dzięki odpowiedniej nadstawce możliwe jest umiejętne zabezpieczenie towarów.

Na jakie zabezpieczenia postawić?

Wysokiej jakości nadstawka paletowa powinna charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością na ciężar i różnorodne uszkodzenia zewnętrzne. W dzisiejszych czasach stosowanie nadstawek paletowych jest praktycznie standardem, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Standardem są popularne nadstawki 4-zawiasowe, które po złożeniu na płasko osiągają długość powyżej 200cm, dlatego też mogą wystawać poza obrys klasycznych palet. Nieco droższym i solidniejszym rozwiazaniem są nadstawki 6-zawiasowe, które posiadają dodatkowe zawiasy na dwóch krótszych bokach. Nadstawka paletowa tego typu doskonale sprawdzi się przede wszystkim podczas transportu powrotnego albo przy magazynowaniu złożonych nadstawek. Ich sporym atutem jest to, że po złożeniu nie wystają poza obrys palety, dzięki czemu łatwiej je transportować.

W jaki sposób można zabezpieczyć nadstawki na palety?

Aby zabezpieczyć nadstawki paletowe korzysta się z pomocy specjalnych akcesoriów. Mowa tutaj między innymi o wysokiej jakości narożnikach plastikowych, które znacząco ułatwiają układanie palet na nadstawkach, które ułożone są na paletach poniżej. Oryginalne narożniki zapobiegają przede wszystkim zsunięciu się palet, które stoją bezpośrednio na nadstawie. Aby znacząco zwiększyć przepływ powietrza można postawić na narożniki dystansujące do nadstawek. Olbrzymią zaletą narożników tego typu jest przede wszystkim to, że umożliwiają one bezpośredni dostęp do palety poniżej bez konieczności ściągania palet ze stosu. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Dlaczego warto?

Oryginalne nadstawki na palety mogą znacząco ograniczyć ryzyko uszkodzenia transportowanych produktów. Dzięki nadstawkom można także znacząco poprawić wydajność pakowania poszczególnych produktów. Z praktycznego punktu widzenia przedsiębiorcy mogą wysyłać większą ilość produktów przy użyciu mniejszej przestrzeni. Każda szanująca się firma dąży do obniżenia kosztów transportu, dlatego też inwestycja w nadstawki paletowe jest bardzo dobrym posunięciem.

Leave a comment