Skip to content Skip to footer

Jak zacząć wykonywać nadruki na koszulkach

Poszukując alternatywnego sposobu zarobku warto pomyśleć o wykonywaniu gadżetów reklamowych. Jednym z pomysłów może być sublimacja na koszulkach. Taką działalność, ograniczając się do sprzedaży internetowej, można spokojnie wykonywać początkowo nawet jako dodatkowe źródło dochodu.

Na czym czym polega metoda sublimacji?

Sublimacja, albo inaczej przemiana polimerowa, wykorzystuje zjawisko przejścia bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy, przy zachowaniu odpowiednich warunków dotyczących temperatury i ciśnienia. Do drukowania tą metodą wykorzystuje się w tym celu specjalny rodzaj tuszu oraz papieru.

By mogła odbyć się sublimacja nadruk musi być wykonany tuszem sublimacyjnym na papierze termotransferowym. Następnie pod prasą, w temperaturze nieco ponad 150 stopni Celsjusza przenosi się grafikę na właściwą powierzchnię. W takich warunkach otwierają się pory polimerów i uwalniany jest pigment w stanie gazowym. Prasa gwarantuje, że kolo zostanie przeniesiony w zamierzone miejsce.

Metoda sublimacji ma dodatkową taką samą zaletę, że jest trwała. Dodatkowo odwzorowywane kolory są bardzo żywe.

Co trzeba mieć by zacząć.

Sublimacja na koszulkach jest dobrym pomysłem na samodzielny biznes, a nawet jako dodatkowe źródło dochodów. Głównie dlatego, że niezbędny sprzęt można na początek nawet zmieścić w niewielkim kąciku wygospodarowanym w kącie mieszkania. Potrzebne jest miejsce na komputer, może być nawet laptop, ale koniecznie z osobnym monitorem,który będzie dobrze odwzorowywał kolory. Do tego program graficzny. Co istotne na sam początek działalności nie trzeba inwestować w drogie oprogramowania, można nawet znaleźć darmowe programy graficzne do tego celu.

Oprócz tego trzeba zainwestować w drukarkę sublimacyjną, która nie zajmuje wiele więcej miejsca niż tradycyjna. Ma jednak inny rodzaj dysz, przez co jest nieco droższa, ale spokojnie można znaleźć tego typu sprzęt już za około tysiąc złotych. By mogła zajść sublimacja nadruk musi być przenoszony na koszulkę w specjalnej prasie termicznej. Taki sprzęt też nie jest bardzo drogi, jego koszt to zwykle kilkaset złotych.

Bezpieczny transfer na własną działalność.

Wiele osób pracujących na etacie marzy o tym by nie mieć nad sobą szefa. Jednak porzucanie pracy i inwestowanie wszystkich oszczędności we własny biznes wiąże się zawsze z dużym ryzykiem porażki. Dużą lepszą opcją jest rozwijanie działalności równolegle do etatu i rezygnacja z pracy dopiero gdy zdobędzie się bezpieczny poziom przychodów.

Dobrą opcją jest właśnie inwestycja w wydruki metodą sublimacji. Początkowo nie trzeba troszczyć się o lokal, pracując ma się zniżki w ZUS (a do pewnego poziomu przychodów nie trzeba go nawet płacić). A przed rezygnacją z etatu można najpierw rozszerzyć ofertę o nadruki na innych powierzchniach, np. kubkach.

Leave a comment