Skip to content Skip to footer

Jak trafić do klienta czyli kampanie adwords

Nie ma chyba osoby, która na co dzień nie korzystałaby w różnych celach z Internetu. Wiele osób robi to zarówno dla celów prywatnych, jak i zawodowych, w miejscu pracy. Zatem kampanie reklamowe w Internecie mają ogromne szanse powodzenia. Trzeba jedynie wiedzieć, jak z sukcesem je przeprowadzić.

Zadania działu marketingu

Zazwyczaj dział marketingu dwoi się i troi, aby kampanie reklamowe przynosiły odpowiednie efekty, mierzone za pomocą określonych wskaźników. Zwykle oczekiwania są jasne – sprzedaż na określonym poziomie. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Kampanie reklamowe adwords bazują na wyszukiwarce Google, czyli na stronie internetowej, którą każdego dnia włącza chyba każdy Polak i nie tylko Polak. Wydaje się zatem, że właśnie ta forma reklamy ma ogromne szanse, aby trafić do klientów.

Nastawienie na klienta

Co jest ważne w reklamie? To, aby trafiała ona do klienta, który chce i może kupić określony produkt. Same chęci to jeszcze za mało. Ważna jest również możliwość nabycia, w praktyce chodzi oczywiście o finanse. Znane są historie o miliarderach, którzy jako dzieci lub biedacy zostali z sympatią potraktowali w określonym sklepie i później jako miliarderzy do niego wrócili. Jednak co do zasady potencjalnym klientem jest ten, który chce i może kupić produkt bądź usługę.

Kampanie adwords są bardzo elastyczne – to twórca sam tworzy jej treści i ustala budżet. Można i nawet trzeba systematycznie kontrolować wydatki na reklamę i porównywać je z efektami. Kampania adwords może być naprawdę skuteczna, trzeba jedynie mieć pojęcie, jak z sukcesem ją przeprowadzić.

Samodzielnie czy przez agencję?

Jeśli chodzi o wiele dużych firm, ale także firm nieco mniejszych, bardzo często za kampanie adwords odpowiedzialne są agencje reklamowe, którym to zadanie zlecono. I jest to oczywiście podejście dobre. Jednak można również spróbować samodzielnie poznać tajniki narzędzia jakim jest kampania adwords.

Bardzo ważne jest to, aby stworzyć taki produkt, który rzeczywiście będzie odpowiadał na potrzeby klienta, tak samo jeśli chodzi o usługę. Jeżeli tylko klient zorientuje się, że ma do czynienia z profesjonalistami, którzy wyprodukowali produkt lub wytworzyli usługę na najwyższym poziomie, która zaspokoi jego oczekiwania, to możemy spać spokojnie. Reklama jednak jest dźwignią handlu.

Leave a comment