Skip to content Skip to footer

Dokumentacja szpitalna – prawdziwy problem? Już nie!

Zarządzanie szpitalem nie jest wcale taką prostą sprawą. Trzeba mieć bowiem na uwadze wiele przeróżnych spraw – przede wszystkim będą to oczywiście różnorodne kwestie medyczne, ale także i problemy kadrowe, księgowe oraz… niszczenie dokumentów.

Dokumentacja szpitalna

No właśnie – szpitale gromadzą prawdziwe stosy dokumentacji. Przede wszystkim standardowo mamy tu umowy pracownicze, rachunki i tego typu dokumenty. Co więcej jednak w szpitalu znajduje się pełna dokumentacja pacjentów.

I jest ona tajna. W końcu zawarte są tam informacje nie tylko takie, o których pacjent nie chce, żeby inni się dowiedzieli, ale także jego dokładne dane osobowe, a także informacje, które mogą zostać wykorzystane przez różne osoby czy organizacje do ich własnych celów. Słowem – po wymaganym przez prawo okresie przechowywania dokumentacja szpitala musi być zniszczona całkowicie i przez osoby zaufane.

Forest – profesjonalna firma

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, a mianowicie jak to w ogóle zrobić? W końcu niszczarki w szpitalach także mają pewien dość ograniczony zakres możliwości i nie przerobią takiej ilości dokumentów. Tu właśnie zatem warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Co to dokładniej oznacza?

Mianowicie warto, aby szpital nawiązał współpracę z firmą Forest zajmującą się profesjonalnym i szybkim usuwaniem dokumentacji medycznej. Dokładne informacje znajdują się na stronie https://forestodpady.pl/niszczenie-dokumentow/, jednak teraz warto wspomnieć, jak przedstawiają się zalety tej firmy?

Postaw na Forest

Otóż firma przede wszystkim deklaruje niszczenie dokumentów w zgodzie z najnowszymi normami, przez wyszkolonych specjalnie pracowników, którzy obowiązkowo zachowują pełną dyskrecję. Warto jeszcze nadmienić, że firma wystawia także specjalny certyfikat poświadczający utylizację konkretnych dokumentów.

Warto jeszcze dodać, że firma również podejmuje się profesjonalnego niszczenia dokumentów zawartych na nośnikach cyfrowych. Ponadto niszczenie może odbywać się pod kontrolą pracownika danego szpitala czy innej instytucji, który będzie nadzorował cały proces. Oczywiście zaletą firmy jest również terminowość realizacji zleceń oraz dostosowanie kalendarza do potrzeb klienta.

Niszczenie odpadów medycznych – także Forest

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że firma Forest zajmuje się również utylizacją różnych innych odpadów, w tym także odpadów medycznych. Warto zatem nawiązać z nią współpracę także i w tym zakresie – będzie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i oszczędne pod kątem czasu oraz energii.

Leave a comment