Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto używać instagrama?

Internet już dawno przestał być miejscem czatów, forów internetowych i stron informacyjnych. Obecnie prawdziwe wirtualne życie kwitnie na portalach społecznościowych. Wszyscy znają takie strony jak Facebook lub Twitter, lecz nadal mało kto czynnie korzysta z jednego z najlepszych portali społecznościowych w sieci, czyli z Instagrama. Co to jest Instagram i dlaczego warto go używać?

Instagram co to jest?

W olbrzymim skrócie, na pytanie, co to jest Instagram, powinno się odpowiedzieć, że jest to aplikacja i portal społecznościowy, który służy do udostępniania wykonywanych przez siebie zdjęć i krótkich filmików. Jak jednak było wspomniane, jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, co oferuje sobą ten portal, przez co instagram co to jest, jest znacznie bardziej skomplikowanym pytaniem.Jedną z największych zalet Instagrama jest jego niezwykła prostota, która zaczyna się już na poziomie rejestracji, ograniczając się zaledwie do podania adresu mailowego i hasła. Oczywiście można swój profil uzupełnić o dodatkowe informacje, które pozwolą lepiej zidentyfikować posiadany profil, lecz nie jest to wymagane. Równie łatwe co założenie konta łatwa i oszczędna jest sama szata graficzna oraz obsługa portalu. Oprócz możliwości udostępniania zdjęć i krótkich filmów Instagram daje możliwość prostego ich edytowania oraz nakładania na nie filtrów.

Warto przy tym pamiętać, że interfejs Instagrama nie daje możliwości wklejania na swój profil linków, ani nie pozwala skopiować treści z opisu zdjęcia, jak i z komentarzy, co powoduje, że Instagram opinie zbiera w większości bardzo pozytywne.

Dlaczego warto posiadać konto na Instagramie?

Powstaje jednak pytanie, dlaczego warto posiadać swoje własne konto na Istagramie? Do czego może się on przydać? Po pierwsze jest to portal, który daje możliwość łatwej, przyjemnej i intuicyjnej interakcji z innymi użytkownikami. Dzięki bardzo dobrze wykonanej aplikacji mobilnej w ciągu zaledwie kilku sekund możliwe jest wykonanie własnego zdjęcia i udostępnienie go pozostałym znajomym. A dzięki funkcji hasztagów, możliwe jest odpowiednie otagowanie go, co pozwoli rozszerzyć grono odbiorców właściwie na cały świat.Instagram opinie zbiera bardzo pozytywne również dzięki temu, że swoje konta na tym portalu posiadają właściwie wszyscy liczący się celebryci, sportowcy, a nawet politycy. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie ich życia niejako od kuchni, a także dowiadywanie się o ważnych wydarzeniach z ich życia właściwie z pierwszej ręki. Tak jakbyśmy to my byli ich znajomymi.