Skip to content Skip to footer

Czy warto mieć cv po angielsku?

Jeśli chodzi o cv to jest to bez wątpienia dokument niezbędny, który umożliwia nam przedstawienie swoich umiejętności pracodawcy, aby ten wiedział, czy jesteśmy odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Warto jednak pomyśleć o napisaniu cv w innym języku. Cv po angielsku sprawdza się rzeczywiście najlepiej.

Dlaczego cv po angielsku?

Jeśli chodzi o dokumenty aplikacyjne to warto mieć je napisane w innych językach niż polski, bo wiele firm również w Polsce jest zagranicznych. Mamy więc o wiele bardziej ułatwiony kontakt, jeśli chodzi o swojego ewentualnego przyszłego pracodawcę. Plusem jest także to, że jeśli bezbłędnie napiszemy cv po angielsku, to możemy liczyć na o wiele lepsze opinie na swój temat.

Każdy niemalże pracodawca, chce mieć w swoim zespole jak najbardziej kompetentnych pracowników. Nic dziwnego, bo każda z takich osób jest w stanie o wiele więcej zapewnić danemu przedsiębiorstwu. Kluczowy w wielu przypadkach jest często angielski w stopniu zaawansowanym.

Dlaczego język angielski jest tak ważny ?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o język angielski to jest on popularny i bardzo często wykorzystywany w wielu krajach w Europie. Możemy więc liczyć, że jeśli pracownik ma taką umiejętność to będzie on zdecydowanie bardziej pomocny niż normalnie inna osoba bez znajomości tego języka.

Jeśli więc pracodawca zobaczy, że dana osoba ma dokumenty aplikacyjne napisane w języku angielskim to nie będzie miał wątpliwości, że potrafi się tym językiem posługiwać. To bardzo wiele ułatwia i oszczędza czas, bo osoba, która poszukuje pracowników, już z miejsca bedzie gotowa zaprosić potencjalnego pracownika na rozmowę.

Do jakich firm cv w języku angielskim ?

Istnieją firmy i przedsiębiorstwa, które nie wymagają od swoich przyszłych kandydatów cv w języku angielskim. Jednak jeśli chodzi o to czy warto to z pewnością tak, mimo tego że nie jest to w danym miejscu napisane, jako główne kryterium. Język angielski bowiem obecnie jest bardzo popularny i rozumie go zdecydowane większość osób różnych narodowości.

Jeśli chodzi także o język angielski to jest on wręcz wymaganiem w wielu firmach. Jeśli zobaczymy takie wytyczne to mamy więc obowiązek dostarczyć cv w języku angielskim, bo w tym przypadku jest to wręcz kluczowe, aby nasza kandydatura nie była przede wszystkim od razu odrzucona. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy nam na danym stanowisku i chcemy rzeczywiście zostać zaproszeni na daną rozmowę.

Leave a comment