Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o kalendarzach trójdzielnych?

Kalendarz to produkt używany przez większość ludzi na co dzień. Służy do kontrolowania upływającego czasu, lepszej organizacji zajęć i oznaczania ważnych dat. Wśród dziesiątek form takich gadżetów ogromnym uznaniem cieszą się kalendarze trójdzielne. Czym są, jakie mają atuty i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kalendarz trójdzielny – charakterystyka

Na początku warto wyjaśnić, czym jest kalendarz trójdzielny. Produkt taki charakteryzuje się podziałem na trzy główne części użytkowe – są to kartki, które zawierają kalendaria. Patrząc na kalendarz, widzi się zatem trzy następujące po sobie miesiące. Elementem uzupełniającym może być przezroczysta nakładka z ruchomym, wyróżniającym się okienkiem, który służy jako wskaźnik do oznaczenia bieżącego dnia. Kalendarze trójdzielne posiadają również nadruk oraz haczyk umożliwiający zawieszenie gadżetu na ścianie.

Główne atuty

Lista zalet kalendarzy trójdzielnych jest spora. Przede wszystkim jest to produkt praktyczny, funkcjonalny i bardzo pomocny w codziennej pracy. W przeciwieństwie do wersji ściennych całorocznych, kalendarz trójdzielny wyróżnia się większą przejrzystością i łatwiejszą możliwością zanotowania krótkich informacji przy datach (np. na temat ważnych spotkań, wizyt lekarskich, urodzin, uroczystości rodzinnych). Osobną kwestią jest wykorzystanie produktu w celach komercyjnych. Spersonalizowany firmowy kalendarz trójdzielny to nic innego jak gadżet wpływający na pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klientów czy współpracowników. Powieszony w budynku firmy podnosi jej renomę i jest miłym dodatkiem dekoracyjnym. Podarowanie go jako upominku często przynosi wiele wymiernych korzyści. Nadrukowane na kalendarzu trójdzielnym logo, dane kontaktowe, hasło reklamowe czy zdjęcie produktu może zostać dobrze zapamiętane przez konsumentów.

Kalendarze trójdzielne producent – co wybrać?

Decydując się na kalendarz trójdzielny, trzeba dokonać trafnego wyboru. Kluczową rolę odgrywa bowiem wygląd takiego produktu. Istotna jest oczywiście część górna z nadrukiem – warto wybrać coś, co będzie spójne np. z charakterem danego przedsiębiorstwa. Poza tym ważne również są kalendaria. Dotyczy to zwłaszcza zastosowanej kolorystyki oraz rodzaju i wielkości czcionki. Wykonujący kalendarze trójdzielne producent powinien zadbać o to, aby całość była nie tylko miła dla oka, ale przede wszystkim przejrzysta, czytelna i uporządkowana.

Leave a comment