Skip to content Skip to footer

Co to jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka jest terminem, o którym słyszała większość z nas. Otóż z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, o czym świadczą statystyki. Trzeba zaznaczyć, ze z dniem 34 marca 2020r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące dotychczasowych zasad ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Każda kancelaria upadłościowa pomoże klientowi wypełnić dokładnie wniosek o upadłość.

Co to jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe przeznaczone wyłącznie dla prywatnych osób, które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej. Zatem przedsiębiorca nie może skorzystać z takiej możliwości. Z kolei upadłość konsumencką mogą ogłosić tylko osoby niewypłacalne, a jej nadrzędnym celem jest całkowite lub częściowe umorzenie zadłużenia. Należy podkreślić, że upadłość dotyczy tylko długów, które powstały przed jej ogłoszeniem. Współczesne przepisy nowelizacji z 30 sierpnia 2019 r. Prawa Upadłościowego dopuszczają prawo ogłoszenia upadłości nawet w sytuacji, kiedy konsument doprowadził do niej w sposób umyślny. Jednak jego proces jest bardzo czasochłonny i żmudny.

Dlatego też osoba fizyczna powinna brać pod uwagę także inne rozwiązanie, gdy pojawią się problemy finansowe. W obecnych czasach wiele kancelarii specjalizuje się w prawie upadłościowym. Prawo upadłościowe kancelaria z pomocą adwokatów może stać się dla klienta bardziej zrozumiałe oraz jasne. Zatem prawo upadłościowe warszawa może pozwolić dłużnikowi zacząć nowy start w życiu.

Czym jest prawo upadłościowe?

Prawo upadłościowe to ustawa, która zawiera przepisy, odnoście prawa upadłościowego oraz naprawczego osób prywatnych, oraz przedsiębiorstw. Normuje ona zasady odzyskania należności wierzycieli od niewypłacalnych dłużników. Oczywiście w Warszawie istnieje wiele kancelarii upadłościowych. Kancelaria upadłościowa pomoże klientom przygotować wniosek o upadłość i udzieli wsparcia w kontakcie z syndykiem podczas procesu upadłości konsumenckiej. Co więcej, prezentuje klienta przed sądem. Tak więc warto zawsze korzystać z usług takich kancelarii. Współcześnie prawo upadłościowe warszawa pozwala odzyskać stabilność finansową i poczucie bezpieczeństwa. Życie po ogłoszeniu może być spokojne i harmonijne oraz pozwala odbudować budżet domowy, a co najważniejsze, dręczące myśli, dotyczące niespłaconego długu przestają istnieć Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wstrzymuje prowadzone przeciwko wierzycielowi wszystkie postępowania komornicze oraz windykacyjne. Dlatego też prawo upadłościowe kancelaria proponuje dłużnikowi wiele rozwiązań dotyczących problemów finansowych.

Leave a comment