Skip to content Skip to footer

Ciężarówka zatrzymana we Włoszech – gdzie szukać pomocy prawnej?

Każdy zawodowy kierowca wie, że na drodze może zdarzyć się wszystko. Zwłaszcza Włochy słyną z dużego natężenia tranzytowego, częstych kolizji i wypadków. Czasem wystarczy jednak niedopełnienie drobnych formalności czy nieznajomość przepisów, żeby doszło do bezpośredniego spotkania z funkcjonariuszami włoskiej policji. Polscy kierowcy muszą liczyć się z tym, że w niektórych przypadkach służby mają prawo nawet zatrzymać samochód transportowy. Jak reagować, gdy doszło do zatrzymania ciężarówki we Włoszech? Gdzie szukać adwokata od prawa transportowego we Włoszech?

Jak wygląda zatrzymanie ciężarówki we Włoszech?

Zatrzymanie ciężarówki we włoszech to jeden z problemów najczęściej wskazywanych przez polskich kierowców, którzy zajmują się przewozem na terenie tego europejskiego kraju – ważnego szlaku transportowego. Może dojść do niego z kilku powodów.Po pierwsze, policjanci mają prawo zatrzymać pojazd, jeśli kierowca nie jest w stanie wylegitymować się prawem jazdy. Po drugie, włoskie prawo pozwala przejąć ciężarówkę, jeśli przewóz odbywa się niezgodnie z prawem – bez międzynarodowego zezwolenia. To trzeba mieć na pokładzie, by w każdej chwili móc przekazać je funkcjonariuszowi. Jeden i drugi przypadek to tak zwana sankcja bezpośrednia. Trzeci, bardzo częsty powód zatrzymań to już sankcja pośrednia – włoskie prawo pozwala na zatrzymanie ciężarówki, kiedy policjanci nie mają innej możliwości na wyegzekwowanie kary, czyli np. kierowca nie jest w stanie natychmiastowo opłacić mandatu. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc prawna, bo kierowcy trudno będzie połapać się w gąszczu przepisów. Adwokat prawo transportowe Włochy pomoże prawidłowo zareagować podczas zdarzenia, a potem jak najszybciej odzyskać samochód. Warto poprosić go o wsparcie jak najszybciej.

Prawo transportowe we Włoszech kancelaria – gdzie szukać wsparcia prawnego?

Najlepszym adresem, jeśli chodzi o pomoc prawną, jest renomowana kancelaria. Na miejscu z pewnością znajdzie się adwokat prawo transportowe Włochy – warto omówić z nim problem, dowiadując się, jak szybko i bez stresu go rozwiązać. Warto skontaktować się z prawnikiem jeszcze na miejscu zdarzenia, a najlepiej – znaleźć takowego z wyprzedzeniem, zawsze mając przy sobie jego dane kontaktowe.Prawo transportowe we Włoszech kancelaria doradzi, jak postępować z policją, jakich zasad przestrzegać, jak ponieść najmniejsze szkody z tytułu zatrzymania ciężarówki we Włoszech. W ten sposób przykre zajście szybko stanie się wspomnieniem, a ciężarówka wróci do kierowcy.

Leave a comment