Skip to content Skip to footer

Arm keil mdk – najważniejsze informacje

Oprogramowanie dla programistów – choć pewnie brzmi to dość dziwnie, to jednak programiści przecież także potrzebują programu, który umożliwi bądź ułatwi im pracę nad innymi programami. Jednym z takich programów jest właśnie arm keil mdk. Co warto o nim wiedzieć?

Podstawowe fakty o arm keil mdk

Przede wszystkim na pewno uwagę wielu osób zwróci to, że w sprzedaży dostępny jest obecnie program keil v5. Co to oznacza? Otóż ten skrót mówi nam, że mamy do czynienia już z piątą edycją tego oprogramowania. Co to w zasadzie oznacza dalej? Cóż nikt nie inwestuje w piątą wersję jakiegoś oprogramowania w momencie jeśli nie jest ona opłacalna, czyli nie ma dużo klientów. Mówiąc krótko – program arm keil mdk jest naprawdę bardzo popularny.

Zalety programu arm keil mdk

Co e zasadzie decyduje o tak ogromnej popularności tego programu? Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć o tym, że naprawdę jest on doskonale zaprojektowany. Generalnie posiada on bowiem rdzeń, do którego można dodatkowo dokupić programy z zakresu software plus.

Jak zaś wygląda ten rdzeń? Przede wszystkim znajduje się tam zintegrowane środowisko IDE uVision. Co więcej – jest ono oczywiście zintegrowane z edytorem tekstowym. Dalej w rdzeniu znajduje się jeszcze kompilator c/c++, debugger z opcją śledzenia kodu oraz właśnie instalator programów z tego dodatkowego pakietu software plus.

Warto w tym momencie dodać, że bardzo ciekawy jest w zasadzie już ten pakiet software, ponieważ zawiera on naprawdę wiele możliwości udogodnień pracy i w zasadzie każdy może je kupować tak, jak mi są potrzebne.

Zaletą programu keil v5 jest jeszcze na pewno wspomniany wyżej debuggera , który wyposażono w opcję śledzenia kodu. Dzięki temu wszelkie błędy mogą być łatwo sprawdzane i poprawiane.

Co więcej chwalony jest także fakt, że program arm jest kompatybilny ze wszystkimi bilbiotekami firmowymi.

Jak kupić, zainstalować program arm keil mdk i jak się nim posługiwać?

Przede wszystkim można pomyśleć o tym, żeby zainstalować na początku bezpłatną wersję, która jest dostępna w internecie. Oczywiście jest ona mocno okrojona, niemniej jednak umożliwia ogólne zorientowanie się, jak w zasadzie przedstawia się ten program.

Jeśli już zdecydujemy, że będzie on opłacalną inwestycją, to trzeba koniecznie zainwestować w niego u producenta albo u jednego ze sprzedawców.

Zasadniczo jest to dość intuicyjny i prosty program, jednak jeśli chcemy korzystać z jego możliwości w pełni i naprawdę dowiedzieć się, ile jest wart, to warto jednak zainwestować jeszcze w profesjonalne szkolenie. Przy tym wszystkim istotne jest, aby szkolenie było prowadzone przez naprawdę doświadczoną osobę.

Leave a comment