Skip to content Skip to footer

Zaufany adwokat dla firm

Firma dzisiaj narażona jest na bardzo wiele czynników, które przez zupełną nieuwagę niestety mogą doprowadzić do jej upadłości. Co jest bowiem w pełni zrozumiałe jej właściciel siłą rzeczy nie może doskonale sprawdzać się w swoim zawodzie, jak i być świetnym prawnikiem, księgowym, adwokatem, specjalistą od reklamy itd. Dlatego też jako firma powinniśmy zadbać o zaufanych specjalistów…

Specjalista w dziedzinie prawa – szczególnie istotna funkcja

Przede wszystkim zaś warto zadbać o posiadanie zaufanego adwokata dla swojej firmy. Szczególnie bowiem dużo zagrożeń czyha na nas właśnie z tej strony. Źle sformułowane umowy, nieodpowiednie regulaminy i przepisy, niefortunne zarządzanie finansami, niesprawdzenie sytuacji prawnej nieruchomości firmowej, pozwy pracownicze, mobbing w pracy – to niestety dzisiaj codzienność, z którą każdy pracodawca czy osoba w zarządzie firmy musi się liczyć.

Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób można zabezpieczyć się przed niczym nieuzasadnionymi pozwami, jak tworzyć umowy, na co zwrócić uwagę w rozmowie z kontrahentami itp. Co więcej – warto mieć zaufanego adwokata o szerokiej wiedzy i wachlarzu doświadczeń, który w razie potrzeby będzie bronił interesów firmy w sądzie.

Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic

W takiej roli doskonale sprawdzi się właśnie Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic. Jego podstawowym atutem, wyróżniającym go spośród innych prawników, jest na pewno właśnie bardzo szeroki wachlarz prowadzonych spraw. Adwokat ten brał bowiem czynny udział w kilkuset sprawach z powództwa karnego, cywilnego, w sprawach pracowniczych, rodzinnych oraz gospodarczych.

Ponadto Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic posiada także uprawnienia licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, który może także pełnić rolę syndyka, zarządcy oraz nadzorcy sądowego w postępowaniu upadłościowym. Tu należy podkreślić, że do tego adwokata nie zgłaszamy się tylko i wyłącznie wówczas, kiedy upadłość jest już realnym zagrożeniem w firmie. Ten adwokat bowiem pomoże nam także uniknąć upadłość oraz odpowiednio wcześnie się przed nią zabezpieczyć – w końcu posiada doskonałą wiedzę odnośnie mechanizmów prowadzących do tego przykrego zdarzenia.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Remigiusz Sołtys, będąc adwokatem z Katowic nie tylko pracującym tu, ale i związanym rodzinnie z tym miejsce, świetnie zna specyfikę regionu. Ponadto jest to osoba stawiająca na przejrzyste tłumaczenie oraz jasne decyzje.

Leave a comment