Skip to content Skip to footer

Wózki widłowe – nieocenione w każdym magazynie

Stworzenie sprawnie funkcjonującej i dobrze zorganizowanej przestrzeni magazynowej to ważne zadanie dla wielu firm. Nie jest to jednak proste zadanie. Istnieje wiele czynników, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie danego magazynu. Do najważniejszych z nich należy oczywiście wyposażenie. O ile w przypadku niewielkich magazynów nie trzeba tu czynić żadnych dużych inwestycji, o tyle w średniej wielkości obiekcie tego typu potrzebny jest już dobry sprzęt. Do podstawowych elementów zaliczają się tu wózki widłowe.

Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe to niewiele pojazdy służące do transportu towarów. Dzięki nim można szybko przenieść z miejsca na miejsce czy ustawić na wysokim regale ładunek o znacznej wadze. Ze względu na duże zróżnicowanie potrzeb użytkowników, na rynku spotkamy kilka odmiennych typów wózków. Dostępne są one ze wszystkimi możliwymi rodzajami napędu – są wyposażane zarówno w silniki spalinowe, instalacje LPG jak i silniki elektryczne.
Wózki różnią się też sposobem załadunku. Niektóre z nich służą do przenoszenia mniejszych towarów, inne mogą radzić sobie z naprawdę ciężkimi i niewymiarowymi ładunkami.
Tak duży wybór wózków widłowych jest bardzo istotny. Każdy powinien dokładnie zapoznać się z poszczególnymi ich typami i wybrać w ten sposób taki model, jaki w stu procentach spełni jego potrzeby.

Inwestycja w wózki widłowe

Firma szukająca wózków widłowych do swoich magazynów spotka się aktualnie z wielkim wyborem producentów i dystrybutorów. Przy wybieraniu konkretnej oferty warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Bardzo ważny jest profesjonalny serwis wózków widłowych. Nawet najlepsze modele mogą bowiem ulegać różnym awariom, szczególnie jeśli są intensywnie eksploatowane.
Dobrze, gdy serwis zapewnia firma oferująca wózki. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, dobrze jest znać naprawdę rzetelną firmę zajmującą się serwisowaniem tych pojazdów. Jest to istotna inwestycja, dzięki której można uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i wydatków.
Warto również zastanowić się, czy kupowanie wózków ma sens. Obecnie w każdym większym mieście działa przynajmniej jedna dobra wypożyczalnia wózkó widłowych. Nie w każdym magazynie pojazdy te potrzebne są cały czas. Niekiedy korzysta się z nich tylko sporadycznie, w przypadku większej dostawy towaru. W takiej sytuacji wózki widłowe wynajem może być o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy płacić za wózek widłowy wyłącznie w czasie, kiedy realnie z niego korzystamy. Oferty wypożyczalni także są bardzo szerokie i zawierają rozwiązania odpowiednie dla każdego.