Skip to content Skip to footer

Powierz swoją księgowość profesjonalistom!

Prowadzenie księgowości nie należy do prostych zadań, dlatego warto zdecydować się na firmę, która poprowadzi nie tylko naszą księgowość, ale także prawidłowo zajmie się outsourcingiem kadr i płac. Dzięki takiej opcji zaoszczędzimy czas i będziemy mogli się zająć swoją działalnością. Odciąży nas to także z tak zwanej „papierkowej roboty”.

Prawidłowo naliczone płace

Warto zdecydować się na firmę, która zajmie się prowadzeniem kadr i płac. Posiada ona pogram płacowy, dzięki któremu uniknie się wszelkich korekt. Płace naliczane są prawidłowo, bo program co jakiś czas jest aktualizowany i wgrywane są wszelkie zmiany. A jak wiadomo, co chwilę są jakieś zmiany, a przedsiębiorca nie ma czasu, by je śledzić, bo musi zajmować się prowadzeniem swojego interesu. Outsourcing kadr i płac doskonale daje sobie a tym radę.

Osoba, która zajmuje się płacami, zadba także o to, by zasiłki chorobowe były prawidłowo naliczone. Przypilnuje także wszelkich terminów związanych ze sporządzeniem deklaracji rozliczeniowych do ZUS. Jeśli będzie trzeba, to wykona także korekty.
Firma rozliczeniowa, zajmie się także sporządzeniem deklaracji do GUS i PFRON.

Kadry to nasza specjalność!

Prowadzenie kadr nie należy do prostych zadań. Firma, która się tym zajmuje zatrudnia specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zajmą się kadrami. Zajmą się między innymi sporządzaniem dokumentów, takich jak umowa o dzieło, umowa zlecenie, umowa o pracę, czy też świadectwa pracy. Sporządzenie takich dokumentów nie należy do prostych zadań, bo muszą one być zgodne z obowiązującymi przepisami. A osoba zajmująca się kadrami jest przeszkolona pod tym kątem, dlatego możemy być spokojni.

Firma, która zajmuje się outsourcingiem kadr i płac, może także zadbać o to, by akta osobowe naszych pracowników były prowadzone w prawidłowy sposób. Dopilnują, by badania lekarskie były robione w terminie i zadbają o to, by dokumenty były prawidłowo ułożone. Mogą także na nasze życzenie zająć się archiwizacją dokumentów.

Księgowość

Możemy także wybrać opcję z prowadzeniem księgowości. Wtedy księgowa zajmie się między innymi sporządzeniem deklaracji PIT, sporządzeniem deklaracji VAT, a także prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, czy księgi handlowej.

Księgowe mogą nas także reprezentować przed urzędami, na przykład podczas kontroli.

Jeżeli chcemy, aby nasz interes był prowadzony w profesjonalny sposób, warto zdecydować się na firmę prowadzącą outsourcing kadr i płac. Zadbają oni o to, by wszystkie dokumenty były sporządzane zgodnie z przepisami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC