Skip to content Skip to footer

O czym warto pamiętać, kupując palety?

Wbrew pozorom wybór wyposażenia do magazynu wcale nie jest łatwym zadaniem. Choć wielu początkujących przedsiębiorców nie zdaje sobie z tego sprawy, odpowiednio dobrane artykuły przemysłowe potrafią znacznie usprawnić pracę całej hali, a także przyspieszają transport towaru do klienta. Dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej i w prosty sposób zwiększyć zyski swojej firmy.

Im lepsza jakość, tym mniej wydatków

To mit, że tańsze artykuły oznaczają większą oszczędność. W rzeczywistości cena często odpowiada jakości, dlatego produkty, na które nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy, charakteryzują się znacznie mniejszą trwałością i generują więcej wydatków niż zysków. Przykładem takiej zależności mogą być między innymi palety. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup tych, które są wykonane z drewna, ponieważ wyróżniają się niższą ceną. Niestety nie są one zbyt wytrzymałe. Często ulegają różnym uszkodzeniom, co z kolei prowadzi do zniszczenia towaru, a także znacznie opóźnia transport.

Ich przeciwieństwem są plastikowe palety. Mimo że są wyjątkowo lekkie, cechują się zdumiewającą wytrzymałością. Nie niszczą się pod wpływem działania różnych czynników atmosferycznych czy szkodliwych środków chemicznych, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w każdym magazynie. Co więcej, palety plastikowe bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Nie gromadzą tak wielu zanieczyszczeń, a doprowadzenie ich do porządku często trwa znacznie krócej niż w przypadku palet wykonanych z drewna. Te cechy sprawiają, że z roku na rok plastikowe palety stają się coraz bardziej popularne.

Jak wybrać odpowiednie palety?

Rzetelny producent palet przy każdym produkcie podaje bardzo ważne informacje, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem. Są to między innymi:
– dokładne wymiary palety (długość, wysokość, szerokość),
– waga,
– materiał, z którego została wykonana,
– pojemność,
– ładowność.
Dzięki nim bez większego problemu można dobrać artykuły przemysłowe do potrzeb danego magazynu. Warto pamiętać o tym, że różne produkty wymagają różnych opakowań, dlatego nie zawsze najlepszym wyborem będą największe palety. Dobrze jest mieć w magazynie kilka różnych rozmiarów, które pozwolą na większe możliwości w transporcie. Przeładowany samochód często oznacza duże opóźnienia w dystrybucji oraz niezadowolenie klientów, dlatego lepiej dobrze zaplanować załadunek i uniknąć przykrych niespodzianek.

Leave a comment