Skip to content Skip to footer

Nadawanie paczki – najważniejsze informacje

Wielu z nas wydaje się, że nadanie paczki wcale nie jest taką prostą sprawą, że trzeba wiele spraw załatwić, kurier się spóźni itp. Tymczasem dzisiaj, w XXI wieku, nadanie paczki to naprawdę tylko moment a co więcej – dotrzeć ona może całkiem szybko i sprawnie nawet na drugi koniec globu. W tym tekście powiemy właśnie nieco o nadawaniu paczek…

Sposoby nadania paczki

Przede wszystkim możemy nadać paczkę w bardzo tradycyjny sposób za pomocą Poczty Polskiej. Wówczas idziemy z tym, co chcemy wysłać na Pocztę, tam pracownicy pomogą nam dobrać odpowiednie opakowanie. Trzeba będzie jeszcze tylko wpisać nadawcę i odbiorcę na paczkę oraz na specjalny blankiet, podejść do okienka, które nazywa się punkt nadawania paczek, uiścić opłatę i w zasadzie to tyle.

Dzisiaj jednak czasem nam się najzwyczajniej nie chce wychodzić, albo informacje Internetowe podpowiedziały nam, że kurier będzie tańszą opcją. Powstaje zatem pytanie, jak nadać paczkę kurierem? Otóż nie jest to nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę interesującej nas firmy kurierskiej, wpisać dane paczki, odbiorcę oraz nadawcę i następnie uiścić opłatę online. Później drukujemy list przewozowy oraz zamawiamy kuriera na odpowiadającą nam godzinę i dzień. Można także nie czekać na kuriera, tylko znaleźć najbliższy punkt nadawania paczek danej firmy kurierskiej i tam zostawić paczkę.

Broker kurierski – ciekawa opcja

Ciekawym rozwiązaniem jest także broker kurierski. Kto to w zasadzie jest? Otóż jest to osoba, która niejako podpisała umowy z różnymi kurierami i obecnie może, w zależności od wymiarów, wagi, miejsca nadania i odbioru itp. naszej paczki dobrać do niej najkorzystniejszą ofertę u jednej z firm przewozowych. Tu cały proces nadania paczki w zasadzie prezentuje się dość podobnie. A zatem wypełniamy dane w Internecie, drukujemy list przewozowy i umawiamy się z kurierem.

Najtańszy kurier

Wiemy już, jak nadać paczkę kurierem czy na poczcie czy też poprzez brokera kurierskiego, jednak powstaje jeszcze kwestia tego, jak wybrać najtańszą opcję. Otóż możliwości w zasadzie jest kilka. Zasadniczo w Internecie jest bowiem wiele różnego rodzaju porównywarek, które po wpisaniu gabarytów naszej paczki pokażą nam, która firma kurierska będzie najtańsza. Warto jednak zawsze też poczytać opinie i komentarze na temat danej firmy kurierskiej.

Leave a comment