Skip to content Skip to footer

Misja – zdobycie ciekawej, dobrze płatnej pracy

Pierwszym krokiem w kierunku zdobycia dobrej, dobrze płatnej pracy jest napisanie CV. Dla wielu z nas jest to nic nie znaczący kawałek papieru. Panuje powszechne przekonanie, że wystarczy, aby zawierał rzetelne informacje i żeby miał ładną oprawę graficzną. To jednak nie wszystko…

Okiem pracodawcy

Postawmy się na moment na miejscu pracodawcy np. właściciela dużej firmy. Potrzebuje on jednego pracownika o konkretnych umiejętnościach na stanowisko w swojej firmie. Oferuje dobrą pensję i odpowiednie warunki pracy. W efekcie otrzymuje kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset przeróżnych CV. Właściciele dużych firm zazwyczaj zatrudniają specjalne osoby, które zajmują się przeglądaniem CV i wyborem tych najlepszych.

Co się liczy w CV?

Jak spośród tak wielu CV wybrać te, które będą liczyły się dla pracodawcy. Pomyślmy sami, co byśmy zrobili. Oczywiście na początek odrzucimy wszystkie niepełne, niechlujne, ściągnięte skądś. Potem dopiero przejrzymy kwalifikacje. Jednak na samym końcu ocenie podlegają jeszcze inne rzeczy – dobór słów, kolorów, podpis. Zazwyczaj sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie drobne błędy popełniamy podczas pisania CV.

Druki krok – list motywacyjny

Jednak pisanie CV nie jest jedyną trudnością. Jeśli już zostanie ono zaakceptowane, zespół rekrutujący patrzy na list motywacyjny. Jest to on bardzo istotny – jeszcze trudniejszy niż pisanie CV, ponieważ ocenie podlega nasz sposób wypowiedzi, podpis, zalety, jakie wpisujemy oraz to, czy jesteśmy w stanie udowodnić, dlaczego akurat my powinniśmy zostać zatrudnieni.

Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatnim etapem na drodze do sukcesu jest przejście przez rozmowę kwalifikacyjną. Choć wydaje się to najtrudniejsze, warto pamiętać, że nigdy nie dojdziemy do tego etapu, jeśli nie zainteresujemy pracodawcy swoim CV i listem motywacyjnym.

Architekci Kariery

Aby nie marnować czasu na pisanie w nieskończoność i wysyłanie do tysiąca firm naszego CV, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Architekci Kariery to zespół osób specjalizujących się w różnych dziedzinach, wiedzących dokładnie, co się liczy w jakich firmach Dzięki swojemu doświadczeniu szybko, sprawnie i co najważniejsze – z pozytywnym skutkiem przejdziemy przez każdy proces rekrutacji

Oferta Architektów Kariery

Architekci Kariery nie tylko zajmują się korektą CV czy listu motywacyjnego – ich zadanie to również pisanie CV czy listu adekwatnych do stanowiska, o jakie się ubiegamy. Ponadto służą oni pomocą w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki nim zajdziemy dalej i z mniejszym wysiłkiem, niż kiedykolwiek się spodziewaliśmy!

Zapoznaj się z architektmai kariery na stronie https://kreatorzykariery.pl/.