Skip to content Skip to footer

Jakie metale sprzedać w skupie metali kolorowych

Odzyskiwanie metali to jeden z ważnych elementów polityki ekologicznej kraju. Z tego powodu coraz częściej skup metali kolorowych jest zainteresowany nabywaniem różnych produktów metalowych, za które oferuje bardzo zróżnicowane ceny. Najczęściej w skupach można sprzedać elementy wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu czy stali, bardzo często skup metali kolorowych umożliwia również sprzedaż elementów wykonanych z niklu, wolframu czy cyny. Część metalowego złomu jest jednak wyceniana indywidualnie.

Różne rodzaje metali i produktów metalowych

Ceny oferowane przez skup metali kolorowych zależą przede wszystkim od zainteresowania rynku produktami metalowymi, które można pozyskać taniej w postaci złomu. Najczęściej skupowane są produkty z miedzi, aluminium, mosiądzu oraz stali, w tym również żeliwa. Nawet w obrębie jednego rodzaju metalu cena za różne metalowe produkty może być bardzo zróżnicowana. Najcenniejsze dla skupu są metale w postaci czystej, najmniej płaci się za przedmioty brudne i zanieczyszczone. W przypadku aluminium najwięcej można otrzymać za aluminium energetyczne czy pochodzące z felg, tańsze jest aluminium z puszek, przy czym dodatkowo należy się liczyć z odliczeniem procentowym ze względu na zanieczyszczenie puszek. Najtańsze są elementy aluminiowe, odzyskiwane ze stolarki okiennej. Zdecydowanie najwięcej skup metali płaci za wolfram, węgliki spiekane, brąz oraz wysokoprocentową cynę w postaci cyny 90% i cyny 100%.

Bezpośrednio w firmie czy u siebie – gdzie sprzedać złom metalowy

Skup metali kolorowych może się odbywać w specjalnie przygotowanych do tego celu skupach takich jak http://www.stellmet.pl/, gdzie znajdują się także wagi samochodowe, zaś sam metalowy złom jest od razu segregowany. Jednak część klientów, w szczególności firmy, które posiadają duże ilości wybranych rodzajów metali oraz metalowego złomu w postaci wiórków czy produktów metalowych, może liczyć na transport, zorganizowany przez firmę odpowiedzialną za skup metali kolorowych. W tym przypadku samo ważenie metali może się odbywać już u klienta, zaś firma sprzedająca metalowe odpady może również otrzymać odpowiednie zaświadczenia, jakie są wymagane przez służby odpowiedzialne za ochronę środowiska w przypadku handlu niektórymi rodzajami metali oraz złomowania przedmiotów, jak np. wirniki, chłodnice czy alternatory. Także w tym przypadku płatność za skupowany złom metalowy realizowana jest jako płatność gotówkowa.