Skip to content Skip to footer

Ekspresy na kapsułki – czy sprawdzą się w biurze?

Wybierając ekspres do kawy do biura, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad jego rodzajem. Prawdziwym przebojem na rynku są ostatnio urządzenia na kapsułki, jednak przeważnie kupują je klienci indywidualni. Czy takie maszyny mogą sprawdzić się również w biurze? Jakie są ich największe wady i zalety?

Obsługa

Ekspresy do kawy do biura powinny być na tyle intuicyjny, by każdy pracownik mógł je obsłużyć w ciągu kilku sekund. Dzięki temu cała firma może zaoszczędzić mnóstwo czasu, spożytkowując go w produktywny sposób.

Z całą pewnością ekspresom na kapsułki nie można odmówić ich intuicyjności i prostoty. Aby zaparzyć w nich kawę, wystarczy wybrać kapsułkę z ulubionym napojem, ułożyć ją we wskazanym miejscu i włączyć ekspres do kawy do biura. Napar zostanie przygotowany w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Prosta i intuicyjna obsługa ma jednak swoje wady. Nieskomplikowany ekspres na kapsułki ogranicza bowiem możliwości użytkownika. O ile w takiej maszynie przygotuje on zwykłą kawę czy cappuccino, tak nie zdoła zaparzyć bardziej skomplikowanych napojów.

Cena

Urządzenia na kapsułki to zdecydowanie najtańsze ekspresy do kawy do biura. Z tego powodu są one polecane mniejszym firmom oraz działalnościom, które dysponują mocno ograniczonym budżetem.

Ceny ekspresów na kapsułki zaczynają się od ok. 250 złotych. Za tą kwotę można dostać najprostszy model, pozwalający na przygotowanie maksymalnie kilku rodzajów kawy. Na lepszy sprzęt tego typu trzeba już przeznaczyć ok. pół tysiąca złotych. Choć jednak nie jest to mała kwota, porównując ją do średnich cen klasycznych ekspresów do kawy do biura, można mocno się zaskoczyć.

Każdy powinien pamiętać również o tym, że do kwoty, jaką zapłaci się za ekspres na kapsułki, należy doliczyć jeszcze cenę samych kapsułek. Jedno ich opakowanie to koszt około kilkudziesięciu złotych.

Użyteczność

Wzrastająca popularność ekspresów na kapsułki sprawiła, że obecnie można w nich przygotować wiele rodzajów kaw. Od niedawna w mikroskopijnych kapsułkach można nawet znaleźć czekoladę, herbatę czy cappuccino.

W opisywanych ekspresach trudno jednak przygotować napój z mlekiem. Tylko niektóre ekspresy do kawy do biura posiadają bowiem dodatkowy spieniacz.

Użyteczność ekspresów na kapsułki jest na tyle wysoka, że urządzenia te coraz częściej goszczą w biurach. Bardzo możliwe, iż najbliższej przyszłości skutecznie zastąpią one tradycyjne maszyny do kawy.

Artykuł powstał we współpracy z Yazamco