Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na apartamenty inwestycyjne w górach?

Można zaobserwować, że obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem na ulokowanie ciężko zarobionych pieniędzy jest inwestycja w apartamenty na wynajem. Nie wszyscy jednak przekonali się do tego rozwiązania.
Dlaczego warto zdecydować się na apartamenty inwestycyjne w górach?

Zalety zainwestowania w apartamenty na wynajem

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że apartamenty inwestycyjne w górach mają zdecydowanie większy potencjał niż nad morzem. Sezon w górach trwa praktycznie przez cały rok. Turyści mogą zostać klientami inwestora nie tylko latem, ale również zimą, jesienią i wiosną. Należy również zaznaczyć, że wspomniane góry będą przyciągały osoby zainteresowane trasami narciarskimi czy innymi rozrywkami.

Dla kogo świetnym rozwiązaniem będzie inwestycja w apartamenty na wynajem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że apartamenty inwestycyjne są doskonała opcją dla wszystkich osób, które dysponują nadwyżką gotówki. Możliwe jest wtedy sfinansowanie zakupu z własnych środków. Nie można oczywiście zapomnieć, że cena apartamentu w zdecydowanej większości przypadków będzie przekraczała cenę lokum takiej samej wielkości w dużym mieście.

Warto wiedzieć, że część inwestorów podejmuje decyzję o finansowaniu zakupu omawianego apartamentu z kredytów. Rekomendowane jest jednak bardzo dokładne przeliczenie opłacalności operacji, a także zweryfikowanie, czy bank nie będzie jedynym podmiotem, który na tym zarobi. Ponadto osoby, które nie posiadają wolnej kwoty pieniężnej w wysokości 300 tysięcy złotych, mogą zdecydować się na mikroapartament. Można go bowiem kupić za 100 tysięcy złotych.

Nastawienie na zysk

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na apartament lub pokój hotelowy w większej lokalizacji, charakteryzujący się doskonałą lokalizacją turystyczną. W ten sposób można mieć całkowitą pewność jeżeli chodzi o stały dopływ klientów. Warto zobaczyć, czy jest możliwy zakup apartamentu znajdującego się w pobliżu centrum konferencyjnego, ośrodka narciarskiego czy SPA.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kupując apartament nad morzem, inwestor praktycznie pozbawia się klientów w większości roku. Bardzo mała liczba turystów wybiera się bowiem nad morze w zimę lub jesienią.

Leave a comment