Forma finansowania, jaką jest leasing, zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród przedsiębiorców rozpoczynających samodzielną przygodę na rynku. Mogą oni nie tylko wynająć dla swojej organizacji nowy samochód, ale wziąć pod uwagę także leasing na sprzęt komputerowy najwyższej generacji. Możliwy do realizacji jest również leasing oprogramowania. Dlaczego właśnie ten sposób uzyskiwania środków trwałych jest tak lubiany przez młodych adeptów biznesu?
Jasna i wygodna formuła
Leasing sprzętu komputerowego charakteryzuje się zawarciem umowy pomiędzy dwoma podmiotami, z których jeden umożliwia drugiemu wynajęcie przedmiotu w zamian za regularne, comiesięczne spłacanie rat. Umowa podpisywana jest na czas określony, a po jego zakończeniu leasingobiorca musi zdecydować, czy wypróbowany przez niego sprzęt IT spełnia jego oczekiwania, czy też chce z niego zrezygnować i przeznaczyć środki finansowe na inny model. W pierwszym wypadku kwota zakupu jest oczywiście pomniejszona.
Z usług firmy leasingowej możemy skorzystać online, a potrzebne są do tego tylko podstawowe dokumenty finansowe. Cały proces zawarcia umowy wygląda następująco:
1. Przedsiębiorca przygotowuje potrzebne papiery i wnioski;
2. Leasingodawca sprawdza wiarygodność finansową klienta, a służą mu do tego dane z Biura Informacji Kredytowej oraz Krajowego Rejestru Długów;
3. Leasingobiorca ma prawo sprawdzić przedmiot podlegający wynajmowi;
4. Następuje decyzja o przyznaniu dofinasowania;
5. Umowa leasingu na sprzęt komputerowy między dwoma stronami zostaje zawarta;
6. Leasingodawca wydaje przedmiot leasingobiorcy.
Łatwo można zorientować się, że procedura leasingu sprzętu komputerowego przebiega szybko i bezproblemowo, a wystarczy do tego połączenie z internetem oraz telefon.
Leasing na sprzęt komputerowy – korzyści finansowe
Młodzi przedsiębiorcy, którzy mają za sobą doświadczenia z leasingiem oprogramowania, czy sprzętu, wskazują na wiele zalet tego rodzaju uzyskiwania środków trwałych. Jedną z nich są korzyści finansowe.
Leasing sprzętu komputerowego nie wymaga wkładu własnego. W żadnym stopniu nie wpływa on negatywnie na zdolność kredytową przedsiębiorstwa. W porównaniu do kredytu wykazuje niższe oprocentowanie. Nie jest również konieczne posiadanie przez klienta wysokiego zabezpieczenia. Wszyscy wiemy, że banki mają to niestety w swoim zwyczaju.
Leasing oprogramowania, czy sprzętu komputerowego? Młodzi właściciele firm dobrze wiedzą, co robią!