Skip to content Skip to footer

Czy pieniądze to jedyna motywacja?

Zazwyczaj młody człowiek na początku swojej zawodowej drogi jest dość zdezorientowany. Nie do końca wie, jakie miejsce pracy będzie dla niego najlepsze – czy bardziej odnajdzie się w firmie mniejszej czy w dużej korporacji.

O finansach słów kilka

Małe firmy

W powszechnej świadomości ludzi więcej można zarobić w dużej korporacji. Jest to prawda, ale nie do końca. W małej firmie jest mało pracowników, dlatego szef może szybciej zauważyć dobrego pracownika i szybko doprowadzić go na sam szczyt, zapewniając świetne warunki finansowe.

Duże korporacje

Duże korporacje oferują jasne zasady wynagradzania, dzięki czemu motywacja płacowa pracowników wzrasta i jest utrzymywana na dobrym poziomie.

Inne czynniki w małych i dużych firmach

Atmosfera w miejscu pracy

Ma ona zasadnicze znaczenie dla zdrowia psychicznego ludzi. Nie są rzadkie przypadki depresji i załamań nerwowych, kiedy atmosfera była zła. Tutaj doskonale widać, że motywacja płacowa pracowników jest ważna, ale nie najważniejsza.

Inne profity

Do innych czynników ważnych dla pracowników bez wątpienia można zaliczyć pakiety medyczne oferowane w ramach umowy o pracę oraz karty sportowe – na przykład do siłowni czy na basen.

Praca czyni człowieka lepszym?

Wartość pracy

Praca jest niezwykle ważnym elementem życia człowieka. Spędzamy w niej mniej więcej osiem godzin każdego dnia, a z dojazdem – nawet dziesięć lub więcej. Wokół niej kręci się całe życie. Myślimy o niej w domu. Stąd dobry wybór w tej dziedzinie jest tak istotny.

Na etapie szkoły średniej

Rodzice już od małego starają się kierunkować dziecko w temacie kariery zawodowej. Idealnie, jeżeli pokazują różne możliwości i warianty, te lepiej i gorzej rozwojowe i płatne. Motywacja płacowa pracowników jest ważna i dobrze, aby dziecko wiedziało, w których branżach wynagrodzenia są wysokie. Nawet jeżeli inną drogę – będzie miało świadomość czego się spodziewać.

Wartość motywacji płacowej pracowników jest duża, choć oczywiście pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Dopiero połączenie udanej pracy z takimi wartościami jak miłość, przyjaźń, pomoc uboższym, nadzieja czy wiara, są w stanie uczynić życie człowieka szczęśliwym. Warto, aby już na etapie młodości każdy wiedział z czym wiąże się wybór przyszłej zawodowej kariery.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na sebastiantrzaska.pl

Leave a comment