Skip to content Skip to footer

Ciekawe szkolenie BHP

O szkoleniach BHP dla pracowników krążą różne opinie. A to słuchać głosy, że nuda, że trzeba odbębnić bo obowiązek, a przecież i tak wszystko wiadomo, od lat gadają to samo. Gdzieniegdzie słuchać opinie, że przekazywane informacje były ciekawe, interesujące. Jak to jest z tymi szkoleniami?

Szkolenia BHP dla pracowników

Tak naprawdę wiele zależy od prowadzącego – jaki sposób prezentacji wybierze. Czy będzie tylko mówił? Czy też urozmaici swój kurs jakimiś filmami, eksponatami? Wobec rosnącej konkurencji firm zajmujących się przeprowadzaniem szkolenia BHP dla pracowników, organizatorzy powinni zadbać o to, by ich forma prezentacji była atrakcyjna. Ponieważ pojawiły się szkolenia bhp dla pracowników on-line, wielu pracodawców wybiera tę formę. Decydują o tym względy finansowe oraz to, że pracownik nie musi nigdzie jeździć ani tracić cennych godzin pracy – dostęp do platformy z materiałami jest całodobowy i wiedzę można przyswajać z każdego miejsca pobytu. Co prawda, szkolenia w internecie nie może odbyć każdy (np. pracownicy fizyczni), jest to jednak dość duża konkurencja dla tych, którzy szkolenie BHP dla pracowników przeprowadzają stacjonarnie.

Ciekawe szkolenie BHP dla pracowników

To nie prawda, że przekazywana wiedza jest nuda. Nudny może być sposób jej prezentacji. Szkolenia okresowe, którego celem jest utrwalenie zdobytej już wiedzy ma na celu także jej uaktualnienie. Zmieniają się przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, zasady udzielania pierwszej pomocy, higieny pracy. Niektórzy z pracowników może i maja możliwość i chęci do samokształcenia się, ale większość nie. Jeśli instruktor zadba o ciekawą formę przeprowadzanego szkolenia, uczestnicy będą mieli okazję potrzymać w rękach prawdziwą gaśnicę, poćwiczyć na manekinie np. jak pomóc w przypadku zakrztuszeń, dowiedzą się ile razy należy uciskać klatkę piersiową i w rytm jakiej znanej piosenki należy to robić. Dowiedzą się i zobaczą co skrywa tajemnicza skrzynka z napisem AED i przekonają się, w jaki sposób działa.

Szkolenia BHP są bardzo potrzebne. Dobrze, gdy wypadki się nie zdarzają. Ale gdy się zdarzą na terenie pracy lub w życiu prywatnym warto, by czynnikiem paraliżującym nie okazał się brak wiedzy.

Leave a comment