Sage symfonia i inne programy przeznaczone do prowadzenia księgowości stają się coraz bardziej popularne. Są wygodne i łatwe w użyciu, a korzystanie z nich ma szereg zalet, których nie pobije prowadzenie księgowości na papierze. Jakie to zalety?
Mało miejsca
Symfonia program umożliwia przechowywanie całej dokumentacji na dysku twardym lub w chmurze. Nie ma potrzeby przechowywania ton papieru i składowania go w kolejnych szufladach. Dzięki temu program Symfonia umożliwia nie tylko mniejsze zużycie papieru, co jest ekologiczne, ale także pozwala na ograniczenie miejsca potrzebnego do archiwizowania dokumentów. W dalszej perspektywie oznacza to, mniejszą powierzchnię biura, którą trzeba otrzymać. Mniej miejsca to mniejsza przestrzeń do sprzątania, oświetlenia oraz ogrzania, a w przypadku biur to również niższy czynsz. Są to nieoczywiste skutki prowadzenia księgowości w Sage symfonia, które jednak mogą mieć wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.
Wydajniejsza praca
Symfonia program umożliwia szybsze przygotowywanie dokumentacji. Przykładowo danych pracowników lub kontrahentów nie trzeba wciąż przepisywać od nowa. Wystarczy tylko zacząć wpisywać nazwę lub numer ewidencyjny przypisany do firmy lub pracownika. Dzięki temu na ekranie pojawią się od razu wszystkie niezbędne dane, które od razu można wykorzystać dalej. To bardzo duże ułatwienie w przypadku korzystania z cyklicznych ( lub po prostu powtarzających) się procedur. To zdecydowanie szybsze rozwiązanie niż wypisywanie każdego dokumentu ręcznie.
Mniejsze ryzyko popełnienia błędu
Program Symfonia właściwie eliminuje potrzebę korzystania z kalkulatora. Przykładowo, jeśli wpiszemy cenę netto produktu oraz stawkę VAT, to program sam wyliczy kwotę brutto. Innym przykładem może być naliczanie godzin wypracowanych przez danego pracownika oraz wyliczenie wynagrodzenia przysługującego mu w danym miesiącu. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Mniej wyliczeń prowadzonych na kalkulatorze i przepisywanych na kartkę lub do programu, to mniejsze ryzyko pomylenia się. Trzeba tutaj zaznaczyć, że w przypadku matematyki każda cyfra ma znaczenie dla końcowego wyniku. Jeśli księgowy się pomyli i wpisze w rachunek płacowy niewłaściwą kwotę, to pracownik otrzyma niewłaściwie naliczone wynagrodzenie.