usługi

Zaufany adwokat dla firm

Firma dzisiaj narażona jest na bardzo wiele czynników, które przez zupełną nieuwagę niestety mogą doprowadzić do jej upadłości. Co jest bowiem w pełni zrozumiałe jej właściciel siłą rzeczy nie może doskonale sprawdzać się w swoim zawodzie, jak i być świetnym prawnikiem, księgowym, adwokatem, specjalistą od reklamy itd. Dlatego też jako firma powinniśmy zadbać o zaufanych specjalistów…

Specjalista w dziedzinie prawa – szczególnie istotna funkcja

Przede wszystkim zaś warto zadbać o posiadanie zaufanego adwokata dla swojej firmy. Szczególnie bowiem dużo zagrożeń czyha na nas właśnie z tej strony. Źle sformułowane umowy, nieodpowiednie regulaminy i przepisy, niefortunne zarządzanie finansami, niesprawdzenie sytuacji prawnej nieruchomości firmowej, pozwy pracownicze, mobbing w pracy – to niestety dzisiaj codzienność, z którą każdy pracodawca czy osoba w zarządzie firmy musi się liczyć.

Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób można zabezpieczyć się przed niczym nieuzasadnionymi pozwami, jak tworzyć umowy, na co zwrócić uwagę w rozmowie z kontrahentami itp. Co więcej – warto mieć zaufanego adwokata o szerokiej wiedzy i wachlarzu doświadczeń, który w razie potrzeby będzie bronił interesów firmy w sądzie.

Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic

W takiej roli doskonale sprawdzi się właśnie Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic. Jego podstawowym atutem, wyróżniającym go spośród innych prawników, jest na pewno właśnie bardzo szeroki wachlarz prowadzonych spraw. Adwokat ten brał bowiem czynny udział w kilkuset sprawach z powództwa karnego, cywilnego, w sprawach pracowniczych, rodzinnych oraz gospodarczych.

Ponadto Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic posiada także uprawnienia licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego, który może także pełnić rolę syndyka, zarządcy oraz nadzorcy sądowego w postępowaniu upadłościowym. Tu należy podkreślić, że do tego adwokata nie zgłaszamy się tylko i wyłącznie wówczas, kiedy upadłość jest już realnym zagrożeniem w firmie. Ten adwokat bowiem pomoże nam także uniknąć upadłość oraz odpowiednio wcześnie się przed nią zabezpieczyć – w końcu posiada doskonałą wiedzę odnośnie mechanizmów prowadzących do tego przykrego zdarzenia.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Remigiusz Sołtys, będąc adwokatem z Katowic nie tylko pracującym tu, ale i związanym rodzinnie z tym miejsce, świetnie zna specyfikę regionu. Ponadto jest to osoba stawiająca na przejrzyste tłumaczenie oraz jasne decyzje.