usługi

Czym jest Industry 4.0?

Industry 4.0

Jesteśmy w trakcie bardzo szybko postępującej ewolucji przemysłowej. Rozwój cyfryzacji wpłynął znacząco na mechanizm produkcji dóbr. Wpłynął na tyle bardzo, że został nazwany oprogramowaniem industry 4.0. Jest to już czwarta rewolucja w przemyśle wytwórczym. Pierwsza była wiekiem pary, druga z wykorzystaniem energii elektrycznej, z kolei trzecia została wzbogacona przez komputery.

Jak nowe technologie wpłyną na nasz świat?

Kiedy komputer pojawił się jako industry 3.0, nastąpiła nowa era z zastosowaniem zupełnie nowych rozwiązań. Teraz, gdy rozwija się industry 4.0 technologies, która znacząco rozszerza poprzednią generację, mamy możliwości komunikacji między komputerami, bez potrzeby ingerencji człowieka. Połączenie cyber systemów i internetu sprawia, że rozwój jest możliwy i będzie powstawać coraz więcej industry 4.0 software.

Inteligentne maszyny stają się rzeczywistością. Szybko się uczą i poszerzają możliwości produkcyjne. Dzięki temu, że komputery mają dostęp do coraz większej ilości danych, marzenie stworzenia cyfrowej utopii staje się coraz bardziej wyraźne. Na ten moment możemy liczyć na to, że produkcja będzie znacznie wydajniejsza, a materiały nie będą marnowane, co obniży koszty produkcji i ceny nowych produktów. Celem przedsięwzięcia jest połączenie ze sobą urządzeń i poprawienie komunikacji pomiędzy nimi, co przekłada się na potrzebę powstawania software for industry 4.0.

Przygotowania już trwają.

Wiele organizacji może narzekać na to jak rozwój przemysłu i zastosowanie industry 4.0 technologies wpłynie na ich działalność. Jedno jest pewne. Ci najsłabsi zostaną wyparci z rynku, ci z kolei, którzy inwestują w software for industry 4.0 przetrwają i wykorzystają moc, drzemiącą w dobrze skomunikowanej sieci komputerowej.

Połączone ze sobą urządzenia, które przechowują i przetwarzają ogromną ilość danych są w stanie informować o wydajności licznych procesów, a także stanie konserwacji i innych problemach. Niektóre są w stanie analizować te dane i identyfikować wszelkiego rodzaju problemy, zanim człowiek zdążyłby je wyłapać.

Jakie rokowania?

Tak długo jak industry 4.0 software będzie się rozwijał, tak długo możemy liczyć na poprawę komfortu życia i bogactwo. Historia pokazała, że wszystkie nasze kamienie milowe przyczyniły się na szybkie usprawnienie systemów bezpieczeństwa, produkcji oraz monitorowania. Przepaść zaawansowania między tym co mogliśmy obserwować 300 lat temu a tym co widzimy dzisiaj jest ogromna. Na całe szczęście popyt ludzki nie ma granic i zważywszy na tempo w jakim nowe technologie powstają, można sądzić, że oprogramowanie dla industry 4.0 uświadczymy jeszcze w następnej dekadzie, a 5.0 w tym stuleciu.